laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Ağır Hasarlı Olan Araçlar Alınır mı?

Ağır Hasarlı Olan Araçlar Alınır mı?
25.05.2022
273
A+
A-

Türkiye’de pandemiyle birlikte çok hızlı yükselen otomobil piyasası bir dönem sıfır araçları alma noktasına taşımış kişilerin bile ikinci el araç düşünmesine imkan sağladı.

Herkes kendi bütçesi doğrultusunda araç alabiliyor. Bazıları halen sıfır araç alabilecek bütçeye sahip olabiliyorken bazıları ise ellerindeki bütçeyle en iyisini alma derdinde. İşte bu noktada da ikinci el piyasasında farklı araçları gündeme getiriyor. Bahsedeceğimiz araçlar arasında ağır hasarlı araçlarda bulunuyor.

Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Ağır hasarlı bir araçta alınabilir, hafif hasarlı bir araçta. Ağır hasarlı araçların en büyük avantajı ise emsallerine göre % 25-35 aralığında daha ucuz olmasıdır. Bu nedenle ağır hasarlı araç alırken bazı önemli hususları göz önünde bulundurarak almanızda sorun yoktur.

Peki, alırken dikkat edeceğiniz bu önemli hususlar neler?


  • Aracın şasisinde herhangi bir sorun olmaması ya da ağır bir işlem görmemiş olması,
  • Hava yastıklarında sorun olmaması, eğer açılmışlarsa bile orijinallerinin takılıp takılmadığından emin olmak,
  • Aracın yürüyeninde herhangi bir hatanın olmaması,
  • Ağır deformasyon,
  • Motorunun iyi durumda olması,
Ağır Hasarlı Olan Araçlar Alınır mı?
Ağır Hasarlı Olan Araçlar Alınır mı?

Eğer satın alacağınız ağır hasarlı araçta yukarıda bahsettiğimiz kusurlardan biri ya da bir kaçı bulunuyorsa bu durumda fiyatını olabildiğince geriye doğru çekmeniz gerekiyor. Çünkü aracı tekrar satmak istediğinizde kolayca satamayacak ve hatta bazen hiç kar bile edemeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Oyunlar

Hasar Kaydı Olan Araç Nasıl Satılır?

Hasar kaydı olan aracı aldınız bindiniz ve artık değiştirmek istiyorsunuz. İşte işin en püf noktası da burasıdır. Çünkü ağır hasarı olan bir aracı satabilmek kolay değildir. Bu aracı satmak istiyorsanız kendi piyasa değerinin çok altında bir fiyata vermeniz gerekiyor. İşte bunun içinde yukarıda belirttiğim gibi aracı alırken kar etmediğiniz sürece satarken kesinlikle zarar edersiniz.


Ağır hasarlı bir aracı satarken mutlaka alıcıyı bilgilendirmeniz gerekiyor. Çünkü insanlara bu bilgiyi vermezseniz onları kandırmış olacağınız gibi daha sonrasında da sorun yaşamanıza neden olacaktır. Kafanız ağrımaması için bu çok önemli bir bilgidir.

Kısaca Özetlemek Gerekir İse

Sonuç olarak toparlarsak her aracın alıcısı ve satıcısı vardır. Burada ihtiyaç ve bütçeniz çok önemlidir.

Otomobiller hakkında bilgi için Otomobil Haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.