laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

AirPods Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler

AirPods Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler
20.05.2022
0
A+
A-

AirPods kulaklıkla kaybolduğu zaman bazen can sıkıcı olabiliyor. AirPods kulaklığınızı kutusunda ya da kulağınıza taşıdığınız zaman kaybetme ihtimali düşük olsa da kaybetmiş olduğunuz durumlarda panik yapmanıza gerek yok. Çünkü Bul uygulaması üzerinden kayıp AirPods kulaklarınızı bulabiliyorsunuz.

AirPods Kayboldu Ne Yapmalıyım?

AirPods kulaklığını kaybolduğu andan itibaren her iPhone modelinde bulunan Bul uygulaması üzerinde kulaklarınızın nerede olduğunu bulabiliyorsunuz. Bu uygulamayı nasıl kullanabileceğinizi sizleri adım adım anlatalım.

AirPods çevrimiçi ise ve kullanım alanında ise kesinlikle hızlı bir şekilde uygulama tarafından bulunabiliyor. Kulaklarınızın şarjı doluysa uygulama size AirPods nerede olduğunu gösteriyor. Uygulama içerisinde yer alan Konum kısmındaki yeşil alan AirPods’un bulunduğu bölgeyi kapsıyor.


Bul > Aygıtlarım > AirPods, adımlarını takip edin ve kulaklığınızın nerede olduğunu görün.

iPhone Olmadan AirPods’umu Nasıl Bulurum?

 AirPods’u kaybettiniz ancak telefonunuz yanınızda değil bu gibi durumlarda ne yapacağınızı bilmiyorsanız da tarayıcı üzerinden Apple destek sayfasını açabilirsiniz.


  • Apple destek sayfasına açın
  • Apple ID ile Giriş yapın
  • Burada iPhone’u Bul seçin
  • Ekranın hemen sağ üst kısmında tüm cihazlarınız ile alakalı detayları burada görebileceksiniz

Kayıp AirPods Nasıl Ses Çalar?

AirPods nerede olduğunu tahmin ediyor, ancak bu konuda net değilseniz ona sinyaller göndererek ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede yerini bulma olasılığınız çok daha hızlı bir şekilde artacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra AirPods bulabilirsiniz. Hemen aşağıda nasıl yapılacağınızı görebilirsiniz.

  • Bul > Aygıtlar > AirPods > Ses Çal, adımlarını takip edin.
  • Aynı işlemi bilgisayardan yapmak için iCloud’a giriş yapın.
  • iCloud > iPhone Bul > Tüm Aygıtlar > AirPods > Ses Çal, adımlarını takip edin.

Yukarıda yer alan bilgilere göre ve özellikle Bul uygulaması üzerinden AirPods bulabilirsiniz. Bul uygulamasına erişme şansınız yok ise Apple destek sizlere yardımcı olacaktır. Rahatlıkla destek alabilir ve alternatif yöntemleri deneyerek AirPods bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.