laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Android Cihaz Güvenliği Nasıl Sağlanır

Android Cihaz Güvenliği Nasıl Sağlanır
PC
24.05.2022
270
A+
A-

Android cihaz güvenliği nasıl sağlanır sorusunun cevabına yazımız ile ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonlar ve tabletler günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye başladı. Neredeyse tüm özel verilerimizi, hesaplarımızı, şifrelerimiz ve banka bilgilerimizi bu cihazlarda saklıyoruz. Bu durumda ne yazık ki ciddi güvenlik tehditleri ortaya çıkmaktadır.

Bu güvenlik tehditleri sosyal medya hesaplarınızın çalınmasıyla başlayabilir ve izniniz olmadan banka hesaplarınıza erişme ve harcama yapılmasına kadar ciddiyetle ilerleyebilir. Bunun ile birlikte telefonunuzu dinlemek ve mesajlarınızı okumak, telefonunuz çalındıktan sonra kişisel verilerinize erişmek ortaya çıkabilecek çeşitli güvenlik tehditleri arasındadır.

Bu güvenlik tehditleri karşısında ne gibi önlemler alıyorsunuz? Şimdiye kadar önlem almadıysanız, maddi ve manevi kayıplarınızın olmadığından emin olmak için bu yazımızda sizlerle paylaştığımız ipuçlarına uymanızı öneririz. Ne yazık ki Android cihazlarınızda sakladığınız verileri tek bir tıklamayla yedeklemek mümkün değildir. Bu iş için çeşitli ayarlar yapmanız gerekir. İsterseniz bu ayarlara hızlı bir şekilde göz atalım. Android cihaz güvenliği nasıl sağlanır

Android Aygıt Yöneticisi’ni Kullanma

Android Aygıt Yöneticisi, Google tarafından kullanıcılar için sağlanan bir hizmettir. Bu servis kaybolan veya çalınan telefonunuzu uzaktan kontrol etmenizi, bulmanızı ve gerekirse verileri silmenizi sağlar. Android Aygıt Yöneticisi’ni kullanmak için bu özelliğin kullanımını etkinleştirmeniz gerekir.


Bu işlevin etkin olup olmadığını ve nasıl kullanabileceğinizi bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Bu güzel özellik sayesinde telefonunuzdaki veya tabletinizdeki verilere bilgisayarınızdaki Google hesabınız üzerinden erişilmesini engelleyebilirsiniz.

PIN Kodu Ve Ekran Kilidi Şifresi

Android cihazlarda varsayılan ekran kilidi genellikle parmağınızla açılır. Kullanım kolaylığı nedeniyle bu yöntemi çoğunlukla tercih ediyoruz. Ancak sorun şu ki diğer insanlar bu şekilde sizden daha fazla kullanım kolaylığına sahiptir. Bu nedenle PIN veya şifre yöntemlerinden birini kullanmanızı öneririz.

Şifre

Android cihazınızda ki hesaplarınızı, indirilen uygulamalarınızı, ayarlarınızı, mesajlarınızı, çağrılarınızı, diğer verilerinizi ve dosyalarınızı şifreleyemezseniz. Bu sebepten ötürü herkes tüm bu öğelere erişebilir.


Bu yetkisiz erişimi önlemek için, Android cihazınızda yerleşik bir özellik olan cihaz şifrelemesini etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar / Güvenlik kısmına gidin ve Cihazı Şifrele’yi seçin. Android cihaz güvenliği nasıl sağlanır ve benzeri güncel içeriklerimize Google ile ulaşabiliriniz. Bu gibi sizleri PC kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Bilgisayar Temizliği Nasıl Yapılır ? makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.