laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Apex Legends Türkçe Yapma Bilgisayar ve Mobil İçin Ayarlar

Apex Legends Türkçe Yapma Bilgisayar ve Mobil İçin Ayarlar
13.06.2022
1.022
A+
A-

Apex Legends Türkçe yapma Dil Desteği yöntemleri oyunun oynandığı araca göre değişir. Bilgisayar, PlayStation, telefon gibi birçok oyun aracında farklı yöntemler uygulanır. Dünyaca ünlü Apex Legends oyunu geniş kapsamlı oyuncu kitlesi elde etmek için oyun içerisinde oyuncuların kendi dillerinde oyun oynama imkanı yaratılmıştır. Dünyadan olduğu gibi Türkiye’den de bu oyuna olan ilgi oldukça fazladır.

Türk oyuncular oyunu Türkçe oynamak için oyunun dilini Türkçe yapması gereklidir. Oyuncu bilgisayar yada telefon gibi farklı sistemler üzerinden oyuna giriyorsa oyunun dilini farklı yöntemlerle değişmesi gereklidir. Oyunun dilini Türkçe yapma düşünülenin aksine oldukça basittir. Türkçe komutlar, Türkçe metinler ve Türkçe açıklamalar için hepsinde Türkçe dili tercih edilmelidir. Bu yüzden oyunda oyunun daha anlaşılır olabilmesi için dil seçeneği büyük önem kazanır.

Apex Legends Bilgisayardan Türkçe Dil Yapma

Apex Legends oyuncuların birçoğu oyunu bilgisayar üzerinden oynanmaktadır. Özellikle kullandıkları aracılardan dolayı bilgisayarda oyun oynama diğerlerine göre daha yaygındır. Bilgisayar üzerinden Apex Legends Türkçe yapma oldukça basittir. Oyunu bilgisayardan oynayan Türk Apex Legends oyuncuları aşağıda yer alan adımları izleyerek oyunun dilini Türkçe yapabilirler.

  • Origin’i açın ve Kütüphanede Apex Legends’ı bulunur
  • Oyuna tıklayın ve ayarlara gitmek için “çark” sembolüne basılır
  • “Gelişmiş Başlatma Seçenekleri” bölümüne gidilerek Türkçe dili seçilir

Oyun bu işlem sonrası otomatik olarak Türkçe olmadıysa oyundan çıkılıp oyuna tekrar giriş yapılmadır.


Apex Legends Mobilden Türkçe Dil Yapma

Oyunu mobil üzerinden oynayan Apex Legends kullanıcıları tıpkı bilgisayardaki gibi basit işlemleri yaparak oyunun dilini Türkçe yapması kolaydır. Mobil üzerinden yapılan ayarlamaya bilgisayara göre biraz daha farklıdır. Mobil cihazlar üzerinden Apex Legends Türkçe yapma işlemleri aşağıdaki gibidir;

  • Cep telefonundan Apex Legends’ı başlatılır
  • Ayarlara gidilir
  • “Dil Ayarları”na kısmına tıklanır
  • Dillerden birini seçip “Tamam” düğmesine basılır
  • Değişikliği uygulamak için uygulamayı yeniden başlatılır

Oyuncuları her iki yöntem üzerinden oyunun dilini Türkçe yaparak oyunun anlaşılabilir ve oynanabilir olmasını sağlar. Oyun içi görevlerde yada mühimmatları almada oyunun dili son derece önemlidir. Bu yüzden Türkçe oynamak oyun içerisinde oyuncuların daha rahat bir şekilde oyunu oynamasını sağlar.

Oyunlar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmak İçin Oyun Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz


İlginizi çekebiliir : Apex Legends Mobile Sistem Gereksinimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.