laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Bilgisayar Ses Yükseltme Laptop Ses Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Bilgisayar Ses Yükseltme Laptop Ses Yükseltme Nasıl Yapılır ?
PC
01.07.2022
2.175
A+
A-

Bilgisayardan çıkan seslerin çoğu zaman kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde kullanıcıya yansıması gelir. Özellikle müzik dinlerken film izlerken ya da oyun oynarken bilgisayardan çıkan sesin tok bir ses ile gelmesi ve özellikle de sorunsuz bir şekilde bizlere ulaşması son derece önemlidir. Bilgisayarda ya da laptopta ses seviyesini nasıl artırabileceğini sizlere anlatalım. Bilgisayar Ses Yükseltme ve Laptop ses yükseltme basit birkaç adımda birlikte tamamlana bilmektedir.

Farklı masaüstü bilgisayarlar ya da laptop markalarına göre de ses yükseltme işlemlerinde farklılıklar oluyor. Aşağıda yer alan ses yükseltme adımlarını takip ettiğiniz zaman her masa üstü bilgisayar ve Laptopta ses yükseltme işlemlerini gerçekleştirebilecek ve bilgisayarınızdan maksimum ses performansını da almış olacaksınız.

Bilgisayar Ses Yükseltme ve Laptop Ses Yükseltme

Bilgisayar ve Laptop Ses Yükseltme
Bilgisayar ve Laptop Ses Yükseltme

bilgisayar ve laptop ses yükseltme adımları için birçok önemli detay var. Aşağıda yer alan adımları takip edebilir bu sayede hem masa üstü hem de laptoplarda kullanıcıları sıklıkla zora sokan ses sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Windows Ayarları ile PC Ses Arttırma

Windows ayarları sayesinde isterseniz masaüstü isterseniz de laptop tarzındaki bilgisayarlarınızın sesini arttırın.


Windows ayarları ile PC sesi arttırma hiçbir programa ihtiyaç duymadan bilgisayarın özellikleri ile birlikte yapabileceğiniz bir ses yükseltme sistemidir. Realtek ses kartına sahipseniz ne yazık ki bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemi Realtek ses kartları desteklemiyor.

Windows 10 Sesi Nasıl Yükseltilir?

Windows tabanlı bilgisayarlarda işletim sistemi olarak en fazla Windows 10 kullanılıyor. Windows 10 içinde barındırdığı özelliklerden dolayı hiç bir programa gerek duyulmadan bilgisayarın sesini arttırmaya yardımcı olur. Hemen aşağıda yer alan adımları takip ederek Windows 10 tabanlı bilgisayarlarda ses yükseltme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Denetim Masası öğesini arayın ve seçin
  • Ses öğesini seçin
  • Cihaz için Özellikleri seçin
  • Düzeyler sekmesini seçin ve düzeyi ayarlayın

Dizüstü Bilgisayar Sesi Nasıl Açılır?

Dizüstü bilgisayarlarda bazen ses gelmemesi ya da sesin az gelmesi gibi durumlar meydana gelebiliyor. Bunun için öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey uygulamalarda sesin açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer uygulamaların sesinde herhangi bir sorun yok ise Windows 10’da ki denetim masası uygulanmasından ses sistemleri bölümünden ses ile alakalı kontrollere geçin.


lenovo laptop ses yükseltme ve casper laptop ses yükseltme İle alakalı adımların tamamını aynı sekme de yapabilirsiniz. Windows 10 ses yükseltme sekmesi altındaki işlemler ile takip edebilirsiniz.

Laptop Ses Ayarları Nasıl Yapılır?

Laptop ses ayarlarını kontrol edebilmek için ses kontrol paneline giriş yapmak ve buradaki ayarların tamamını kontrol etmek gerekiyor. Daha sonrasında bu ayarları hemen aşağıda yer alan detaylara göre şekillendirin.

  • Ara simgesini seçin ve Ses ayarları yazın. Ses ayarları öğesini seçin
  • Ses Denetim Masası’nı seçin
  • İletişim sekmesini seçin
  • Ayarı, Diğer seslerin sesini %50 azalt veya Hiçbir şey yapma olarak değiştirin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın

Bilgisayar ses yükseltme ve laptop ses yükseltme ayarları laptop için farklılık gösterebilir. Bu nedenle de laptop ayarlarını manuel olarak gerçekleştirin.

Windows Ses Artırma Uygulamaları

Sizlere anlatmış olduğumuz her işlemi yaptınız ancak yine de bilgisayarınızın sesinden memnun değilseniz sizlere önerimiz alternatif programlara yönelmenizdir. Windows ses arttırma uygulamaları sayesinde bilgisayarınız yardımcı programlar ile birlikte daha fazla ses arttırabilecektir. Hemen aşağıda yer alan uygulamaların tamamı ücretsiz olarak sunuluyor.

Letasoft Sound Booster

Bu uygulama bilgisayarınızda ki ses kartını desteklemiş olduğu maksimum sesi ulaşmasına sağlıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. bilgisayardaki sesleri 100’de 400 daha fazla arttırabilmek kapasitesine sahip.

https://www.letasoft.com/sound-booster-download/

FxSound

 Uygulama hem ses arttırıyor hem de sesin kalitesini ciddi oranda arttırıyor. Bu sayede bilgisayardan çıkan sesler çok daha kaliteli olacak. Özellikle de laptop kullanıcıları için Bu uygulamanın son derece idare sonuçlar verebileceğini söyleyelim.

https://www.fxsound.com/

Fare imleci indir yazımızda ilginizi çekebilir okumak istermisiniz ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.