laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Pratik Çözümler

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Pratik Çözümler
PC
02.07.2022
0
A+
A-

Bilgisayar ortamları kesinlikle fotoğraf saklamak için en ideal ortamlar. Bu nedenle de büyük çoğunluk fotoğraflarını genellikle Bilgisayar ortamında saklıyor. Bu fotoğrafların bazen telefonu atılması gerekir. Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma için birden fazla yöntem bulunuyor.

 Bu yazımızda sizlere Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Nasıl yapılıyor? Detaylı bir şekilde anlatacağız. Android cihazlarınızda telefonlarınız ile bilgisayara bağlanma ve bilgisayarda olan fotoğrafları sorunsuz bir şekilde telefona aktarma işlemleri nasıl yapılıyor? Adım adım takip ederek sizlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarda bulunan fotoğrafları telefona aktarmanın birden fazla yönü var. Kalitenin bozulmasını istemiyorsanız en ideal tercih USB olacaktır. USB sayesinde bilgisayarda bulunan fotoğrafları anlık olarak telefonları aktarabilir ve oldukça kısa süreler içerisinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemler ile alakalı tüm detayları alt başlıklarda görebilirsiniz. Özellikle Bluetooth üzerinden de gerçekleştirebileceğinizi unutmayın. Ancak bu hem zaman kaybı hem de fotoğrafların daha yavaş bir şekilde aktarılmasını sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise WhatsApp üzerinden bunu gerçekleştirmek. Bildiğiniz gibi WhatsApp, WhatsApp Web aracılığıyla bilgisayar üzerinden açılabiliyor. Bu sayede fotoğraflar ya da diğer belgelerin tamamı bilgisayar ortamında telefona telefon ortamından da bilgisayar aktarılabiliyor.

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemi son derece basit bir şekilde yapılıyor. Uzunca süredir bu işlemi gerçekleştirmediyseniz unutmuş olabilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan adımları takip ederek bilgisayar üzerinde yer alan fotoğrafları telefona aktarabilirsiniz.


 • USB Kablo ile Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma
 • USB kabloyu bilgisayara takın, Micro USB kısmını da telefona takın.
 • Telefonunuzda beliren panelden Dosya aktarma seçeneğini seçin.
 • Bilgisayarınızdaki “Bu Bilgisayar” kısmına girin. Yerini bilmiyorsanız başlat’a tıkladıktan sonra “Bu Bilgisayar” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
 • Açıldıktan sonra “Cihazlar ve sürücüler” kısmında yer alan cihazınıza çift tıklayın.
 • Daha sonra “DCIM” klasörünü bulun ve çift tıklayın.
 • Çektiğiniz görüntüler için “Camera”, ekran görüntüleri için “Screenshots” klasörüne çift tıklayın.

Bluetooth ile Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Aktarma

Bluetooth ile bilgisayardan telefona fotoğraf aktarma da bir seçenek olsa da bunu çok fazla önermiyoruz.  Bluetooth biraz daha eski çağlarda kalan bir teknoloji ve bu nedenle bilgisayar ile telefon ile bilgisayar arasında bir bağlantı kurmak için kesinlikle ilk tercihlerden bir tanesi olmamalı.

 Bluetooth ile bir dosya ya da fotoğraf aktarımı gerçekleştireceksiniz uzunca süre bekleyebilir ve bu işlem çok da uzun sürelerde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yerine alternatif olarak çok sayıda yöntemin olduğunu söylemek gerekiyor.

 • Önce telefondaki Bluetooth açın ve sonra da PC Bluetooth açın
 • Bluetooth & Diğer Cihazlar kısmından yeni Cihaz ekle deyin
 • Cihazlar taranacak ve eşlenecek burada telefonunuzu seçin
 • Windows 10 görev çubuğundaki gizli simgeleri açın
 • Bluetooth tıklayın ve dosya gönder deyin

Bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemini özellikle Bluetooth üzerinden gerçekleştiriyorsunuz mutlaka telefonunuz sabit bir noktada dursun. Telefonu hareket ettirdiğinizde ya da telefonunuzu oynadığınız zaman bağlantı kopacaktır. Bu da göndermiş olduğunuz fotoğrafların tamamını bilgisayardan telefona aktarılmasını engelleyecek. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka telefonunuzu sabit tutun.


WhatsApp ile Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma

WhatsApp web ile bilgisayardan telefona ya da telefondan bilgisayara verilerin aktarılması son derece hızlı ve basit şekilde gerçekleşiyor. Yalnızca dikkat etmeniz gereken ufak bir nokta var. Fotoğrafların kalitesinin bozulmaması için birkaç önemli adımı yaptıktan sonra Bilgisayarda yer alan fotoğrafların aktarımını sorunsuz şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Telefonunuzdan WhatsApp’ı açın de sağ üst tarafta yer alan üç nokta tıklayın “Depolama ve veriler” Kısmına Giriş yapın Alt kısımda yer alan  “Fotoğraf yükleme kalitesi” kısmından “En yüksek kalite” seçeneğine basın.

 • WhatsApp Web sitesine girin
 • QR kod tarayın ve giriş yapın
 • Sağ üstte yer alan bağlı cihazlara gelin
 • “Cihaz Bağla” butonuna basın
 • Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden şuandan itibaren kullanabileceksiniz
 • Otomatik indirme ayarlarını açın ve sadece fotoğrafları atın
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.