laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Cep Telefonu Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir

Cep Telefonu Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir
20.05.2022
0
A+
A-

Cep Telefonu Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir

Bazen cep telefonlarında herhangi bir uygulamaya da telefondaki tarayıcı girmezseniz de ekran üzerinde bir reklam çıkabiliyor. Bu reklam gerçekten de can sıkıcı olur, çünkü telefonu rahat bir şekilde kullanamazsınız ve yapmak istediğiniz işlemleri yapamazsınız. Gelen aramaları cevaplamak oldukça zordur. Telefon üzerinde yer alan uygulamalara tıklamak veya açmak gerçekten de oldukça zordur. Bu nedenle cep telefonlarında beliren reklamlar ile alakalı tüm detayları sizlere anlatalım.

Bu reklamlar uygulamayı açtıktan sonra da çıkabilir. Örnek verecek olursak WhatsApp’ta konuşuyorsanız ya da cep telefonu üzerinden mobil bir oyun oynuyorsanız bu reklamlar bir anda ekranda belirebiliyor. Bu da son derece can sıkıcı, hemen sizlere bu telefon virüslerinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatalım.

Cep Telefonu Reklam Virüsü

Cep Telefonu Reklam Virüsü neden bulaşır? Bu virüsün neden bulaştığını sizlere anlatalım. Genellikle telefonda kullanılan tarayıcılar nedeniyle bu virüs bulaşır ve telefonumuza sorunlar yaratır. Telefondaki tarayıcılarda herhangi bir reklam olmadığından virüslü reklamlara tıklamak ve en önemlisi bu durumu yanlışlıkla yapmak mümkün olacaktır.


Bu işlemi nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık. Son derece basit bir işlem ancak bazen can sıkıcı olabiliyor. Eğer virüs temizlemesini aşağıdaki gibi yaptınız ve yinede reklamlar çıkıyor ise eksik bir şeyler yaptığınız anlamına geliyor. Telefonunuzda yer alan tüm tarayıcılara aynı işlemi yapın. Özellikle Google Chrome gibi sık sık kullanılan tarayıcılar zaman içerisinde bu tarz sorunları yaşatabiliyor. Telefonda yer alan tarayıcıları temizledikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve test edin.

  • Ayarlar kısmına gelin
  • Daha sonra uygulamalar kısmına girin
  • Hangi tarayıcı kullanıyorsanız onu seçin
  • Depolama alanına girin, ön belleği temizleyin
  • Verileri temizle ya da alan temizle de yapabilirsiniz

Cep Telefonu Reklam Virüsü temizlemek çok basit bir işlemdir. Ekranda aniden beliren uygulamalar ciddi can sıkıcı olmaktadır. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde de telefona zarar verebilir. Bu virüslerden korunmak için ise mobil tarayıcıları dikkatli kullanmak gerekiyor. Bilinmeyen bağlantılara tıklamamak ve özellikle web sitelerine girerken dikkat etmek gerekir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.