laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Dota 2 Ekran Kamera Sabitleme Nasıl Yapılır?

Dota 2 Ekran Kamera Sabitleme Nasıl Yapılır?
14.06.2022
0
A+
A-

Dota 2 ekran kamera sabitleme işleminin nasıl yapıldığı birçok oyuncu tarafından merak konusu olmuştur. Farklı bir oyun anlayışına sahip olan Dota 2 içerisinde birçok farklılığı barındırdığı için oyuncuların dikkatini çekmektedir. Oyunda hem düşmanlar hem de farklı canavarlar yer alır. Oyunun amacı üstleri ele geçirerek oyunun birincisi olmak ve para toplamaktır. Oyun içinde üstlere yapılan baksınlar ve savaşıp kazanılan savaşlar sonucunda oyuncu altın paralar elde eder.

Dota 2 oyununu daha rahat oynamak isteyenler oyunda ekranı sabitleme ihtiyacı duyar. Oyun içerisindeyken ekran sabitleme mümkündür. Yapılacak yöntem ile ekran sabitlenerek oyuncu istediği ayarlara sahip olur. Ekran sabitleme işlemi düşünülenin aksine oldukça basit bir işleme sahiptir.

Dota 2 ekran kamera sabitleme yapmak isteyen oyuncular aşağıda yer adımları sırasıyla takip edip uygulamaları durumunda istedikleri ayara kavuşmuş olacaklardır.

Dota 2 Ekran Kamera Sabitleme İçin Yapılması Gereken Adımlar


  1. İlk olarak Dota ekran sabitlemek için Steam kütüphanesine giriş yapılır

  2. Dota 2’ye tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklanır

  3. Açılan pencereden “Başlatma Seçeneklerini Ayarlar” kısmına giriş yapılır


  4. Ekranda yer alan boşluğa -console yazıp “Tamam” seçeneğine tıklanır

  5. Oyuna giriş yaparak ve “Ayarlar” bölümüne girilir

  6. Alt kısımda yer alan “Gelişmiş Kısayollara Geç” yazısına tıklayıp “Arayüz” bölümünde yer alan “Konsol” bölümü istenilen tuşa atanır

  7. Oyuna giriş yapıp ve atanan tuşa basıp bind y “toggle dota_camera_lock” komutunu yazılır

  8. Komutu yazarken kullanılan “Y” harfi aktif etme ya da pasif hale getirmek için yazılır. Oyun içinde “Y” harfine basıldığında ekran sabitlenecek.

Oyunun oynama süresi düşünülünce ekran sabitleme oldukça avantaj kazandırmaktadır. Oyundan oyuna ve oyuncudan oyuncuya farklılık gösteren oyun ortalama 25 ile 35 dakika civarında sürmektedir. Oyunun Türkçe diline uyumluluğu Türk katılımcılarının oranını arttırmaktadır. Dota 2 ekran kamera sabitle Türk oyuncular arasında en çok araştırılan konu başlıklarından birisidir. Oyunda 121 adet kahraman yer alır. Bu kahramanlar özellik bakımından 3’e ayrılır fakat görünüş bakımından hepsi birbirinden farklıdır. Oyuncu hangi karakteri seçiyor olursa olsun ekran sabitleme işlemi bütün karakterlerde geçerli olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.