laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Dota 2 Fps Arttırma Nasıl Yapılır

Dota 2 Fps Arttırma Nasıl Yapılır
16.06.2022
475
A+
A-

Dota 2 fps arttırma yaparak oyun içinde daha iyi performans göstermek mümkündür. Sıra dışı görselliği ve ilgi çekici oynama şekliyle oyuncuların ilgisine maruz kalan bu oyunu daha iyi oynamak için fps arttırmak gereklidir. Oyunun hem güzel hem de ücretsiz olması daha fazla oyuncunun dikkatini çekmektedir

Dota 2 oyununu iyi bilmenin ve iyi oynamanın yanı sıra oyun içinde fps arttırmada yapılmalıdır. Fps arttırma her oyunda gerekli olduğu gibi Dota 2 oyununda da gereklidir. Fps arttırma sadece tek yönlü değil çok yönlü yapılmalıdır. Aşağıda yer alan taktiklerin hepsi uygulandığında oyunun fps ayarının yüksek oranda arttığı görülecektir.

Dota 2 Fps için Genel Ayarlar

Genel ayarlar genellikle herkesin bildiği ama uygulama konusunda düzenli olmadığı ayarlardır. Dota 2 fps arttırma yapmak için genel ayarlara mutlaka uyulmalıdır. Aşağıda yer alan genel ayarlar düzenli olarak yapılmaya dikkat edilmelidir.


İlk Olarak Aşağıdaki Genel Ayarları Yapın. Daha Sonra Yazının Devamındaki Ayarları Gerçekleştirin

 1. Kasanızı/Laptop temiz tutulur, termal macun ile bakımı yapılmalıdır

 2. Masaüstü kullananlar, kasadaki hava akımının düzenli girip çıktığına emin olunur. Çünkü ısınma yapar ve performansı düşürür.


 3. Oyun sırasında anti virüs kapatılır

 4. Başlangıç programlarını açıp bütün programları kapatılır ,Win 7 kullanıyorsa başlat>çalıştır> “msconfig.exe” yazıp gelen kısım üzerinden, Win8 ve Win 10 kullanıyorsa görev yöneticisi üzerinden kapatabilir.

Dota 2 Steam Ayarları

 • Arkadaşlar steam ve dota2 ya girdiğinde gelen bildirim kapatılır
 • Arkadaşlar mesaj attığında gelen bildiri kapatılır
 • Ara yüzdeki gereksiz sekmeler kapatılır

Dota 2 Nvdia Ekran Kartı Ayarları

Bu ayar oyunda fps arttırmak için oldukça önemli bir yere sahiptir. Dota 2 fps arttırma yapmak için yapılması gereken NVDİA ekran kartı ayarları şöyledir.

 • Ekran kartına ilişkin driverı silip yeniden yüklenir. Yeniden yüklerken kurulum aşamasında sadece “Graphic Driver”ı ve “PhysX”ı yüklenmelidir.
 • Nvdia Denetim Masasını açıp 3D ayarlarına gelinir. Burada “benim tercihimi kullan” kısmına gelip ibreyi performansa yükseltilir.
 • “3D Ayarların yönetilmesi” denilip burada dota 2 yi seçerek görüntü ayarlarını daha fazla performans sağlayacak şekilde değiştirilir
 • Ekran kartının sürücüsünü güncelleştirilir çünkü ister Nvidia İster Amd olsun daha güncel bir driver, daha iyi optimize edilmiş demektir ve ekran kartınızda maksimum verimi almayı sağlar.

İlginizi Çekebilir : Dota 2 Ekran Sabitleme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.