laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Dyson Zone Kirlilik Maskesi

Dyson Zone Kirlilik Maskesi
31.03.2022
263
A+
A-

Dyson Zone Covid-19 maskeleri hayatımıza girmeden çok önce geliştirilmeye başlanmış kişisel bir hava temizleyici ve gürültü önleyici kulaklıktır.

Önümüzdeki sonbaharda tüm dünyada satışta olması beklenen Dyson Zone’nin geliştirilmesi 6 yıl sürdü. Bireylerin hava kirliliğinden korunmasın konusunda cesur bir adım olarak görünüyor. Ancak sonuçlarını şimdiden ön görmek biraz zor olabilir.

Dyson’ın Cool ve Hot ev tipi hava temizleyicilerinde bulunan fanın küçültülmüş bir versiyonu Dyson Zone’da bulunuyor. İlk olarak kirli havayı emiyor ve ayrıntılı bir takım filtrelerde kötü maddeleri hapsediyor. Bu sayede kullanıcının ağzı ve burnu boyunca temiz havanın vücuda girmesi hedefleniyor.

Dyson Zone’nin arkasındaki mantık biraz bulanık görünüyor. Dünyada her yıl hava kirliliğinden tahmini olarak 7 milyon insan ölüyor. Dünya Sağlık Örgütünden elde edilen verilere göre küresel hava kirliliğine maruz kalan nüfusun %99’u düşük ve orta gelirli ülkelerden oluşuyor.


Çin ve Hindistan’da ise her yıl 1.2 milyndan fazla insan hava kirliliğine bağlı ölüm yaşıyor. Kısacası hava kalitemiz bizi öldürüyor. Dyson Zone’yi kullanırsanız 0,1 mikron partikülleri filtre eder ve buda mümkün olduğunca temize yakındır.

Kaynak : Wired


Fotoğraf : TOM BUNNING/DYSON

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.