laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

En Çok Virüs Barındıran İşletim Sistemi Nedir 2022

En Çok Virüs Barındıran İşletim Sistemi Nedir 2022
25.05.2022
0
A+
A-

En çok virüs barındıran işletim sistemi nedir 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Bir rapora göre, 2022’de 34 milyondan fazla yeni kötü amaçlı yazılım örneği tespit edildi. Rapor, 2022 yılına kadar virüs üreticilerinin günde 316 binden fazla kötü amaçlı yazılım tehdidi oluşturacağını ortaya koydu. Bu bilgilerin bir sonucu olarak, virüslerin çoğunu içeren işletim sistemi ortaya çıktı.

En Savunmasız İşletim Sitemi Nedir?

En savunmasız işletim sitemi nedir ile alakalı bilgilendirmeleri tarafınıza yapacağız. En savunmasız işletim sistemi Windows’idi. Ocak 2022’de 11.41 milyon virüs örneği kaydedildi ve virüs gelişiminde büyük bir artış oldu. 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda, 29.11 milyon kötü amaçlı yazılım tehdidi mevcuttu. Nisan ayında en az 5,65 milyon oldu.

Google açıklamasına göre Android’in en popüler sürümlerini sizlere aktaracağız. Söz konusu platformlar arasında virüs dağılımında da farklı durumlar yaşanmıştır. Microsoft, 2022’de Windows 25.48 milyon kötü amaçlı yazılım vakası bulunduğunu tespit etti.

Android İşletim Sistemi Ne Kadar Güvenli?

Android işletim sistemi ne kadar güvenli ile alakalı konuya bu yazımızda değineceğiz. Android sistemi için sadece 536 bin kötü amaçlı yazılım tespiti gerçekleştirilmiştir. MACOS sistemi, 2022 için en az sayıda kötü amaçlı yazılım örneğini içerir. Rapora göre, bu işletim sisteminde yalnızca yaklaşık 2 bin kötü amaçlı yazılım örneği yakalanmıştır.


En çok virüs barındıran işletim sistemi nedir 2022

Apple İşletim Sistemi Ne Kadar Güvenli?

Apple, Macos’taki tehdit sayısını iOS ile karşılaştırdığında bunu ‘kabul edilemez’ olarak gördü. Sözde, İos’taki güvenlik açığı hiç duymadığınız bir şeydir. Ancak Macos’ta da oldukça nadirdir. Bu rapora bakarsanız, en çok virüs içeren işletim sistemi Android gibi platformlardır. Apple platformlarına karşı yapılan açıklamaların odak noktası olmuştur.

En çok virüs barındıran işletim sistemi nedir 2022 gibi sizleri Siber Güvenlik kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Siber Dünyası Savaştan Büyük Etkileniyor makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.