laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

F1 22 Artık Yeni Bir Revizyonla Oyuncularla Buluşuyor

F1 22 Artık Yeni Bir Revizyonla Oyuncularla Buluşuyor
10.05.2022
229
A+
A-

Formula 1 2022 yılı sezonu için yeni bir döneme başladı. EA bünyesindeki Codemastrs bu değişimi son bir kaç yılki en büyük değişim olarak nitelendirdi.

Spesifik olarak şirket, aerodinamik ve süspansiyon simülasyonunda yapılan yükseltmeler ve gerçek yaşam yönetmeliklerine göre lastiklerde yapılan değişikliklerle yol tutuşunun “her zamankinden daha iyi” olduğunu söylüyor.

Oyunun gerçekçiliğini artırmak amacıyla Codemasters, McLaren Racing’in F1 ekibinin eski bir üyesi olan Marc Preistley için takımınızdaki yarış mühendisinin sesini değiştirdi. Stüdyo, sesin mümkün olduğu kadar gerçek olması için Preistley’nin rehberliğini Formula 1 özellikli bir kulaklık aracılığıyla kaydedecek kadar ileri gitti. Yarış gününde yapılacak diğer değişiklikler arasında Formasyon Turu ve AR kılavuzlu grid dizilimi yer alıyor. Pit stoplar gerçek hayatın hızı için güncellendi ve stopunuzun verimliliğini etkileyen zamanlı bir pit box giriş mekaniği var.

Antrenman seansları artık hem deneyimli sürücülerin hatlarını iyileştirmelerine hem de çaylakların devreleri öğrenmesine yardımcı olmak için pistte bir AR projeksiyonu içeriyor. Dahası, hem Formasyon Turu hem de güvenlik aracı sekansları size sürecin daha çok yayın benzeri sinematik bir versiyonunu aktif olarak katılma veya izleme seçeneği sunuyor.


Yeni başlayanlar için yeni bir Uyarlanabilir Yapay Zeka özelliği var. Codemasters, bunun F1 hayranı olan ancak henüz yarış oyunlarında yetenekli olmayabilecek kullanıcılar için oluşturulduğunu söylüyor. Esasen, oyunun yapay zekası kullanıcının yanında daha yakın oynuyor, böylece acemi bir sürücü bile sürüye ayak uydurmak için mücadele etmek yerine yarışa katılabilir.

Son olarak, PC için bir VR bileşeni var. Bu oyun moduyla, tüm yarışı kokpitten alarak sürücünün bakış açısından yarışabileceksiniz. Bir yarış sırasında bir sürücü kamerası gördüyseniz, bu size burada ne bekleyeceğiniz konusunda oldukça iyi bir fikir verecektir. Daha sürükleyici sanal gerçeklik seçeneğini tercih eden oyuncular için çevrimiçi oyun hala mevcut olduğundan, bir VR başlığına sahip olmasalar bile arkadaşlarınıza karşı yarışabilirsiniz.

F1 22 , 28 Haziran’da PlayStation 4, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de (Epic, Origin ve Steam) dijital Champions Edition olarak satışa sunulacak. “Normal” sürüm 1 Temmuz’da yayınlanacak.


Engadget

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.