laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Fare İmleci İndir 40 Yeni Fare İmleci (2022)

Fare İmleci İndir  40 Yeni Fare İmleci (2022)
PC
30.06.2022
0
A+
A-

Fare imleci olarak da bilinen mouse imleci, özellikle günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan bilgisayarlarımız için önemlidir. Siz de oyun, tasarım, programlama ve diğer işler için bilgisayarınızı gün içinde yoğun olarak kullanıyorsanız, fare imlecini değiştirmek bilgisayarınızda daha renkli bir görünüme kavuşmanız için yardımcı olabilir. Üstelik, kim tek renkli ve beyaz bir fare imlecine sahip olmak ister ki? Sizin için hazırladığımız kapsamlı ve güncel fare imleci indir rehberi (2022) sayesinde, fare imleci değiştirme nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilecek, farklı linklerden dilediğiniz tasarım ve renklere sahip fare imleçleri indirebileceksiniz. Havalı mouse imleci indirmek veya night diamond imleci indirmek gibi konularında yardım ve destek arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İlk olarak çok kısa olarak fare imleci veya nam-ı diğer Mouse imleci nedir, ne zaman ortaya çıkmıştır onu cevaplayalım.

Fare İmleci İndir ve Değiştir Nasıl Yapılır ?

Yazımız içeriğinde yer alan 40 farklı imleç arasından birini seçin ve fare imleci indir işlemini tamamlayın. Daha sonra Klavyedeki Windows Simgeli Tuşa basın. Gelen Arama kutusuna fare yazdığınızda fare ayarlarını yapabileceğiniz bir menü gelecektir. Daha sonra indirdiğiniz dosyayı buradan ilgili klasöre atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi tamamlayamazsanız, yazımınızın son paragrafında yer alan video tarifi izlemenizi öneririz.

İlk Bilgisayar, İlk Mouse ve İlk Fare İmleci…

Fare imleci, bilgisayar dünyasının en yoğun ve sık kullanılanları arasında. Elbette Mouse imleci kavramının ilk kez kullanılması, bilgisayar ve “Mouse” olarak da bildiğimiz farenin ilk ortaya çıkışı ve isimlendirilmesi ile doğrudan ilgili. Tarihler 1968 Yılını gösterdiğinde, bilgisayarlar neredeyse hayatlarımızın içindeydi. Bankalar, endüstriyel tasarım yapan firma ve şirketler, askeri kuruluşlar için ekrandaki belli bir noktanın veya alanın seçilmesi son derece önemliydi. Sonuç olarak günümüzde kullanılan Mouse – fare donanımının ilk hali olan “pointer pen” yani “imleyici kalemler”, Mouse yani fare yerine kullanılmaya başlandı.

1980’li yıllarda ise, Xerox firması tasarımcıların ortaya koyduğu “Mouse” donanımının “kullanışsız” olduğuna karar vererek dünya teknoloji tarihine geçen önemli bir hata yaptı. Sonuç olarak, “Mouse” yoğun ve yaygın olarak ilk kez, adı PC ve Macintosh ile neredeyse sürekli anılan Steve Jobs ve Bill Gates ile hayatımıza girdi. Hâl böyle olunca, hayatımıza da ilk kez “fare”, “fare imleci” yani bilinen diğer adı ile “cursor” terimleri girmiş oldu.


Mouse İmleci Kim Tarafından İcat Edildi?

Mouse imleci, bilgisayarların daha renkli ve kullanışlı olmasını sağlayan başlıca teknolojik unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk Mouse imleci, icad olduğu yerde yani XEROX’un “PARC” ismini verdiği bir bilgisayarda kullanılmaya başkandı.

Her ne kadar bilgisayar faresi olarak da bilinen mouse popülerliğini Steve Jobs ve Bill Gates’e (özellikle de Steve Jobs’a) borçlu gibi görünse de, günümüzde kullanılan fare imlecinin mucidi, Douglas Englebart olarak bilinmektedir. Ekran imleçlerinin yoğun olarak kullanıldığı 1968’den 1980’lerin başına kadar insanlar Mouse imleci olarak sadece bir “nokta” kullanmak zorundaydılar. Ev bilgisayarlarının ve genç kullanıcılarının sayısı arttığında ve bilgisayarlar daha da renklendiğinde, fare imleci de yenilendi ve renklendi. Sonuç olarak, günümüzde hemen her bilgisayarda karşımıza çıkan mouse imleci ortaya çıktı. Kısaca cursor, 1981 Yılından bugüne kadar hayatımızın önemli bir parçası olmaya devam ediyor.

Neden Mouse İmlecimi Değiştireyim?

Fare imleci, günümüzde kullanılan dizüstü ve masaüstü bilgisayarların hemen hepsinde standarttır. Mevcut cursor değişimi için fare imleci indir işlemi ise son derece kolaydır. Özellikle bilgisayar tabanlı işlerde çalışıyor ve sıkıcı tek renkli bir fare imleci kullanıyorsanız, Mouse imleci nasıl değiştirilir veya nasıl Mouse imleci yükleyebilirim sorularını kendi kendinize sorabilirsiniz. Renkli, canlı ve daha dinamik fare imleci seçenekleri varken, kim neden tek renkli sıkıcı ve standart fare imleci türleri ile yetinmeyi tercih etsin ki? Bilgisayardaki çalışma alanınızı daha da renklendirmek, daha canlı bir çalışma ortamı sağlamak için fare imleci yüklemek ve fare imleci değiştirmek sizin için de son derece önemli bir konu haline gelebilir. O zaman sözü daha fazla uzatmadan, bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.


Fare İmleci Nasıl Değiştirilir?

Fare imleci indir veya fare imleci değiştirme işlemi son derece kolaydır ve birkaç adımı içerir. PC kullanıyorsanız, klavyenizde bulunan “Windows Simgeli” tuşa basmanız yeterli. Bu tuş bastığınızda, Windows İşletim Sistemi içinde arama yapabileceğiniz ve çeşitli değişiklikleri yapabileceğiniz bir panelin açıldığını göreceksiniz. Arama çubuğu kısmına fare yazdığınızda, Mouse ayarlarına ulaşabileceğiniz bir ayar sayfasına ulaştığınızı kendiniz de görebilirsiniz. Sonrasında tek yapmanız gereken, farklı fare imleci dosyalarını indirmek ve dosyaları, fare imleci dosyalarının bulunduğu bir klasöre aktarmak. Neon fare imleci, siyah, beyaz veya eldiven Mouse imleci tasarımları sizlere birkaç durumun farklı şekilde göründüğünü sizlere gösterecektir.

Mouse imleci, bilgisayardaki belli olaylarla ilgili farklı tasarımlara sahip imleç galerileridir. Bildiğiniz gibi, bekleme veya tıklama sırasında Mouse imleci aynı şekilde görünmez. Fare imleci indir sonrasında, sizi dosya içinde bir tür galeri veya imleç seti bekliyor olacak. İndirdiğiniz dosyada, farklı durumlar için imlecin nasıl göründüğünü kendiniz de görebilirsiniz. İndirmeden sonra, yukarıdaki adımları sırayla takip edin ve “işaretçiler” sekmesinden indirdiğiniz dosyayı aktardığınız cursors klasörüne gidin, buradan görünümleri inceleyin ve Mouse imleci olarak ayarlayın.

Windows Fare İmleci İndirme Adım Adım Anlatım

Sizler için adım adım, fare imleci değiştirme nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışalım. PC ve Mac’ler farklı işletim sistemleri kullanırlar. Windows imleç değişimi için aşağıdaki adımları atabilirsiniz.

  • Şu Anda Geçerli Olan Fare Ayarları İçin, Windows Sekmesine Basın ve Çıkan Arama Çubuğuna Fare Yazın.
  • Çıkan Panelden İşaretçiler Seçeneğini Seçin. Burada, Zaten Yüklü – Kullanılmakta Olan Seçenekleri Görebilirsiniz.
  • Farklı Bir Fare İmleci İndir İçin, Sizlere Sunduğumuz Linklerden Faydalanın. Dosya Formatları .ani veya .cur Olmalıdır.
  • Daha Sonra, Tekrar Windows Sekmesi > Arama Çubuğuna Fare Yazın ve Cursor Seçeneklerine Ulaşın.
  • Buradan İşaretçiler Seçeneği Panelinden “Gözat” Seçeneğini Seçebilirsiniz. Dosyaları İndirdiğiniz Klasörü Seçin, Tasarımları Görüntüleyin ve İnceleyin. Beğendiğinizi Seçtikten Sonra “Tamam” Seçeneğini Tıklayın. İşlem Tamam!

Mac Fare İmleci İndirme Nasıl Yapılır?
Apple fare imleci indir için, Windows’dakine benzer adımların atılması gerekir. Ancak bilgisayara yüklenmiş imleçler, MAC’lerde kullanılamıyor. Tek fark, fare için gerekli seçeneklere ulaşmanın yolunun biraz daha farklı olmasıdır. Windows için fare ayarları ulaşımı klavyedeki bir tuşa tıklama ve arama sekmesine “fare” yazmaktan ibaretti. Apple’da bu işlem için klavyedeki Apple simgesine tıklayın. İlk yapmanız gereken macOS üzerinden ekran ayarları sekmesine ulaşmak ve burada bazı küçük değişiklikler yapmak. Sonrasında;

  • Sistem Tercihleri Menüsüne Gelin.
  • Erişebilirlik Sekmesine Tıklayın. Burada, Ekran Ayarlarını Göreceksiniz.
  • Ekran Ayarlarının Altında İmleç Kısmını Görebilirsiniz.
  • İmlecin Rengini ve Boyutunu Bu Ekran Üzerinden Değiştirmeniz Mümkündür.

Renkli Fare İmleci İndirme

Siyah – beyaz, neon renklerine sahip, hareketli ve özel tasarımlı imleç seçenekleri için sizlere sunduğumuz seçenekler içinden istediğinizi seçebilirsiniz. Minimal imleç çeşitleri veya MAC işletim sistemi için uygun imleç seçenekleri, geniş renk yelpazesine sahip imleçler ve çok daha fazlasını bulabileceğimiz listemizdeki dosyaları indirmek ve yukarıda sıraladığımız adımları kullanmak yeterli. Fare imleci indir, temelde dosyaların elde edilmesi ve bir klasöre aktarılması şeklinde gerçekleştirilen bir eylemdir.

Fare imleci indir seçenekleri içinde, farklı renk ve tasarımları ile dikkat çeken galerilerin içinde yine size pek çok farklı renk / tasarım seçeneği sunan kategori seçeneklerini de görebilirsiniz. İndirme seçeneklerinin bazıları, cursor görünümünü Windows’daki bir bilgisayarda MAC’deki gibi gösterebiliyor. Listemize geçmeden ve tasarımların linkleri ve nasıl göründüklerinden söz etmeden önce, ilk olarak macOS imleç konusuna kısaca bir kez daha değinelim.

Windows’da MacOS İmleci Kullanma

Windows İşletim sistemi yüklü olan bilgisayarda, macOS’dakine benzer bir fare görünümü elde etmeniz mümkün. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi macOS yüklü olan Apple Bilgisayarlar, farklı cursor dosyaları konusunda, Windows kadar esnek değil; yani seçenekler oldukça sınırlı. Ancak yine de bu işletim sistemindeki cursor tasarımları sizlerin hoşuna gidiyorsa, aynılarını Windows ile kullanmanız da mümkün. Yapmanız gereken şey, yapacağınız arama sonucunda karşınıza çıkan indirme linkini kullanmak ve sonrasında yukarıda adım adım sıraladığımız adımları atarak ayarları değiştirmek. Eğer bir virüs tarama programınız varsa, dosyaları indirdikten sonra kendi virüs taramanızı da yapabilirsiniz. Bu öneri, sadece bu özel cursor için değil, sizlere sunduğumuz tüm seçenekler için geçerlidir.

Renkli fare imleci indir seçenekleri için, aşağıdaki indirme linklerini kontrol etmeniz yeterli. Sonrasında, yukarıda Windows ve macOS için sıraladığımız adımları atarak başarıya ulaşabilirsiniz. Şimdi, sözü daha fazla uzatmadan, indirebileceğiniz özel tasarımlı ve renkli cursor galerisine bir göz atalım. Sizlere, nasıl göründüklerinden ve bilgisayardaki çalışma alanınızda nasıl bir özel etki meydana getirdiğinden de söz edeceğiz.

Breeze

Orijinal Windows Cursor tasarımlarına benzeyen Breeze Cursor, indirerek bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ilk cursor galerinden birisidir. Minimalist hatları ile dikkat çeken cursor galerisi aynı zamanda siyah ve beyaz seçeneklerini kullanabilme imkânını da kullanıcılarına sunuyor. Standart görünüm hoşunuza gitmiyorsa ve havalı cursor tasarımları arıyorsanız, Breeze sizlerin bu isteğini fazlasıyla yerine getirebilir.

https://www.deviantart.com/az4521/art/Breeze-Cursors-for-Windows-628166238

Breeze Hacked

Tasarım olarak Breeze galerisine benzeyen seçenekleri ile dikkat çeken Breeze Hacked, mavi baskın renk tonlarına sahip seçenekleri ile dikkat çekiyor. Sizler de mavi, beyaz, yeşil ve açık renk tonlarını seviyorsanız indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/en-ryuu/art/Breeze-Hacked-Cursor-For-Windows-752551821

Mario Gant —

Mario veya bilinen diğer adımı ile Super Mario, oyun dünyasının en bilinen yıldızlarından. Siz de aynı fikirdeyseniz, şimdi cursor setini indirebilirsiniz.

https://www.deviantart.com/behelit/art/Mario-Gant-32008915

Night Diamond v3.0

Sunduğu çok renkli tasarım ve seçeneklerle adından söz ettiren Night Diamond.

Havalı cursor arayan bilgisayar kullanıcılarına özellikle de gençlere ve kendini genç hissedenlere hitap ediyor. Sahip olduğu canlı renklere ek olarak zengin seçenekleri ile dikkat çeken cursor galerisi için linke tıklamanız yeterli olacaktır. Fare imleci indir işlemi için, yukarıdaki kısmı dikkatli okumanız tavsiye edilir.

https://www.deviantart.com/biueguy/art/Night-Diamond-v3-0-Spectrum-Set-540964009

EVO

İsmini “Evolution” yani “Evrim” kelimesinden alan EVO, özellikle macOS’a benzeyen cursor tasarımları ile dikkatleri çeken galerilerden birisi. Siyah ile aranız iyi ise ve “dark” temalar hoşunuza gidiyorsa, EVO’yu hemen şimdi indirip kullanabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/sk-studios-design/art/EVO-Custom-Cursors-for-Windows-648438877


Cupcake —

Herkes Cumcake sever. Şirin ve renkli Cupcake tasarımlı cursor seti sizlerle.

http://www.rw-designer.com/cursor-set/pink-cupcake-maria-bucci

VS Cursors Versiyon

Sahip olduğu mat renk tonlarına ek olarak aynı zamanda daha çok macOS’dakine benzer bir çalışma alanı elde etmek isteyenlere hitap eden VS Cursors, üçüncü versiyonu ile beklentileri karşılıyor. Kullanmaya başlamak için bir tık ile indirin ve yukarıdaki adımlarla kullanmaya başlayın. Yeni tasarımı ile dikkat çeken cursor setine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/vladsukhetskyi/art/VS-Cursor-12-0-early-909482679

Starcraft 2

Strateji oyunlarını seviyorsanız, işte fırsat! RTS denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan birisi olan Starcraft 2 tasarımlı cursor setleri ile sizlerle.

http://www.rw-designer.com/cursor-set/starcraft-2

Oreo

Oreo, canlı renkleri ile adını aldığı aynı isimli bisküviye benzeyen cursor tasarımlarından birisi. İndirmek için aşağıdan tıklamanız yeterli.

https://www.deviantart.com/niivu/art/Oreo-Cursors-861145831

Overwatch

Oyun temaları ve oyun temalı cursor tasarımları ile aranız iyiyse, Owerwatch sizler için son derece uygun olabilir. Oyun severlere hitap eden cursor galerisi, dinamik tasarımları ile dikkat çekiyor ve ismini aynı isimli popüler oyundan alıyor.

https://www.deviantart.com/idarques/art/Overwatch-Pointer-851797849

Tehlise

Göze çarpan, ilginç tasarımı ile dilerseniz aşağıdaki linki kullanarak hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/tchiro/art/Tehlise-cursor-385820262


Mickey Mouse

Disney Plus ile ülkemiz ekranlarında daha çok göreceğimizi umduğumuz Mickey Mouse, şirin tasarımları ile bilgisayarınızı renklendirmek için sizi bekliyor.

https://custom-cursor.com/collection/disney-cartoons/mickey-mouse

Crystal Clear

Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile dikkatleri çeken bu cursor galerisi özellikle yüksek çözünürlüklü ekranlarla harika bir şekilde kullanabileceğiniz seçeneklerin arasında yer alıyor.

https://www.deviantart.com/biueguy/art/Crystal-Clear-v4-1-Original-298678459

Material Design

Canlı renklerle ve şirin tasarımlarla arası iyi olanlara hitap eden Material Design, ilk bakışta sizi kendine hayran bırakabilecek cursor seçeneklerinden birisi. Diğer seçeneklerde olduğu gibi indirip kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

http://www.rw-designer.com/cursor-set/material-design-dark

Windows 11 Cursors

Windows 11 temalı bu cursor galerisi, keskin kenarları ve özel tasarımı ile ciddi ve elit bir hava yakalamak isteyen kullanıcıların vazgeçilmezi. Konsept fare imleci indir işlemini başlatmak ve tasarım cursor setine ulaşmak için, linklerimizi kullanabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/jepricreations/art/Windows-11-Cursors-Concept-v2-886489356

Gtcc

Gtcc farklı ve özgün cursor arayanların ilk tercihi olacak pek çok farklı seçenek sunuyor sizlere. Aşağıdaki indirme linkini kullanın ve indirip şimdi kullanmaya başlayın.

https://www.deviantart.com/tchiro/art/Gtcc-cursor-for-Windows-378572922

OperaGX

Sıra dışı ve farklı renkleri ile dikkatleri hemen çeken cursor galerisi için, aşağıda sizlerle paylaştığımız indirme linkini kullanabilirsiniz. Görünüm için görselden faydalanabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/abod1960/art/Opera-Gx-Cursor-883356764

Numix

Numix, hafif ve basit çizgilerden oluşan minimal tasarımı ile bilgisayarınıza paylaştığımız link ile yükleyip kullanabileceğiniz cursor dosyaları arasında.

https://www.deviantart.com/alexgal23/art/Numix-Cursors-631491782

DiamOS

Dark ve siyah renk ağırlıklı bir masaüstü çalışma alanınız varsa, DiamOS kullanabilirsiniz. Sizler için paylaştığımız linkten faydalanın ve indirip hemen kullanmaya başlayın.

https://www.deviantart.com/diamond8fighter/art/DiamOS-cursors-for-Windows-857780495

Volantes

Birbirinden farklı ve diğer cursor kategorilerinden farklı renk seçenekleri ile dikkat çeken Volantes’i indirmek için aşağıdaki linki kullanabilir, sonrasında cursor dosyasını kullanmak için yukarıda sıraladığımız adımları sırası ile atabilirsiniz.

https://www.gnome-look.org/p/1356095

Vigyori

Görsel açıdan göze çarpan ve “smiley” seven bir tasarım arıyorsanız, Vigyori Cursor seti tam size göre.

https://www.deviantart.com/danfox/art/Vigyori-214389557

Direction

Mavi ve buz renkli tasarımı ile aynı renge sahip çalışma alanınız ile mükemmel uyumlu bu cursor paketini indirip kullanmayı deneyebilirsiniz.

https://www.deviantart.com/jacksmafia/art/Direction-162993633

Cursors

Kendine has, çizgi film – vari tasarımı ile dikkat çeken Cursors özellikle grafik animasyon ile ilgilenen kullanıcıların bilgisayarlarında kullanılabilecek farklı yapısı ile dikkat çekiyor.

https://www.deviantart.com/anoop-pc/art/cursors-47294698

Radium-2

Ortaçağı andıran cursor ve seti ile karşınıza çıkan Radium 2, yine oyun severler tarafından en beğenilen cursor setlerinen birisi olarak karşımıza çıkıyor.

https://www.deviantart.com/bingxueling/art/Radium-two-color-83913921

Oxy-Neon

Lacivert – neon renkleri ve çizgileri ile dikkat çeken Oxy-Neon özellikle oyun sever bilgisayar kullanıcılarının tercih edeceği bir kütüphane.

https://www.deviantart.com/alexgal23/art/Oxy-Neon-Cursors-831699971

Asus Rog Cursors

İsmini Asus’un ROG Serisi cihazlarından alan set, özellikle oyunculara hitap ediyor.

https://www.deviantart.com/lilmegz97/art/ASUS-ROG-Cursor-Set-196759707

Anathema

İsmini ünlü müzik grubundan alan kütüphane setini aşağıdaki linkten indirin ve kullanmaya başlayın.

https://www.deviantart.com/anaidon-aserra/art/Anathema-Cursor-589358797

Kawaii

Japonya’daki Kawaii Akımından ismini alan cursor setini şimdi indirip kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Çizgi karakterler için son derece ideal öyle değil mi?

http://www.rw-designer.com/cursor-set/cute-kawaii

Warframe

Özellikle RPG oyunlarını sevenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşacağını umduğumuz Warframe, en popüler cursor setleri arasında geliyor.

https://www.deviantart.com/paulatlantic/art/Warframe-Cursor-Pack-1-759242758

Metro X

Dikkat çeken bu tema için, aşağıdaki indirme linki yeterli olacaktır.

https://www.deviantart.com/exsess/art/Metro-X1-Animated-Cursors-Set-215951016

Blue Glowing

Mavi renkle ve neon tasarımlarla arası iyi olanlara hitap eden bir cursor seti. Setin iki farklı renkleri için araştırmayı internet üzerinden yapabilirsiniz.

https://www.deviantart.com/abod1960/art/Blue-glowing-cursor-887449247

Hirochi Sunburst

Arabalar ile aranız iyi ise, işte size fırsat. Hirochi Sunburst, daha önce hiçbir cursor setinde bulunmayan tasarımları ile sizlerle.

https://www.deviantart.com/mylesh4/art/Hirochi-Sunburst-AWD-Cursors-885173418

Polar

Sade ve renkli olması ile dikkat çeken Polar Cursors, özellikle animasyonları ile dikkat çekiyor. Siz de açık renkli bir desktop görseline sahipseniz, bu renkli cursor paketi ile renkleri dengelemek isteyebilirsiniz.

http://www.rw-designer.com/cursor-set/theme-1-4-polar


Black Royale

Siyahın asaletini bilgisayardaki çalışma ortamına taşımak isteyenlere…

https://www.deviantart.com/killerbeat/art/Black-Royale-Cursor-Pack-156163616


Denial

Turuncu ve siyah renklerin baskın olduğu cursor seti, sizler için oldukça uygun.

https://www.deviantart.com/androow/art/Denial-Cursor-Pack-130329892


Stardock

Su damlası temalı tasarımları ile dikkatleri çeken cursor seti, sizlerle.

https://www.stardock.com/products/cursorfx/

Streetlight Cursor

Sade, siyah ağırlıklı cursor, son derece kullanışlı olması ile dikkat çekiyor.

http://www.rw-designer.com/cursor-set/streetlight-1

Portal Cursors

İsmini, aynı adlı oyundan alan cursor seti, oyun bilgisayarları için oldukça uygun.

http://www.rw-designer.com/tag/portal


Black Arrow Cursor SET

Siyahtan ve sadelikten vazgeçemeyen kullanıcılar için son derece uygun bir cursor seti.

http://www.rw-designer.com/cursor-detail/23575

Red & White Cursor SET

Kırmızı ve beyazı seviyorsanız, uygun bir masaüstü görseliniz varsa, son derece ideal.

https://www.deviantart.com/mr4lex/art/Red-and-White-Cursor-Set-150776503

Dilerseniz Aşağıdaki Videoyu İzleyerek Fare İmleci İndir ve Değiştir İşlemini Öğrenebilirsiniz

fare imleci indir

Bilgisayar ses yükseltme yazımızda ilginizi çekebilir okumak istermisiniz ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.