laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Forza Horizon 4 Direksiyon Ayarları Nasıl Yapılır ?

Forza Horizon 4 Direksiyon Ayarları Nasıl Yapılır ?
24.07.2022
714
A+
A-

Forza Horizon 4 direksiyon ayarları oyunun en ihtiyaç duyulduğu ayarların başında yer alır. Her bir oyuncunun araba sürüş tekniği ve yöntemi farklıdır. Bazı oyuncular hızlı sürmek ve direksiyon çevirmede hızlı olmak isterken bazı oyuncular olağan modda sürmek isteyebilir. Bu yüzden Forza Horizon 4 direksiyonun ayarları oyuncuların istediği özelliklere göre ayarlanabilmektedir.

Birçok oyuncu Forza Horizon 4 direksiyon ayarını bulma ve yapma konusunda zorluk çekmektedir. Bunun sebebi farklı sistemler üzerinden oyuna giriş yapmasından kaynaklanır. Dünyanın en beğenilen oyunları arasında yer alan Forza Horizon 4 de direksiyon ayarını oyuncu kendi isteklerine göre ayarlayarak sürüş deneyimini maksimum seviyeye çıkarabilir.

Direksiyon Ayarları için Uygulanacak Adımlar

Dünyanın önde gelen oyunlarından direksiyon ayarları birkaç basit işlem ile ayarlanabilmektedir. Bu işlemler üzerinden direksiyon, fren ve daha birçok şeyi kişiye özel ayarlamak mümkündür. Oyuncu istediği ayarlara ulaşmak için ayarlar kısmından bir kaç kez düzeltme yaparak istediği ayara kolaylıkla kavuşabilir. Aşağıdaki yer alan adımları sırasıyla izleyerek Forza Horizon 4 direksiyon ayarlarını yapmak mümkündür.

Forza Horizon 4 Direksiyon Ayarları Nasıl Yapılır ?

• Ana kullanım aşamasına gelinir
• Start tuşuna basılır
• Ayarlar kısmı tercih edilir
• Kontrol Ayarları seçeneğine basılır
• Üstte yer alan kutucuklardan Direksiyon kısmına tıklanır
• Tekrar Start tuşuna basılarak Gelişmiş Ayarlar kısmına giriş yapılır
• Bu kısımdan istenilen ayarlar yapılır ve ana ekrana tekrar dönülür


Direksiyon Ayarları Nasıl Olmalı?

Forza Horizon 4 direksiyonu ayarları kişiden kişiye değişmektedir. Her bir oyuncu farklı araç ve sürüş tekniği uygular. Bu yüzden standart bir direksiyon ayarı bulunmamaktadır. Oyuncuların çoğu diğer oyuncuların kullanmış olduğu direksiyon ayarları üzerinden ayarlama yapmaktadır. Bu çoğu zaman oyuncunun sürüş deneyimini gölgelemektedir. Bunun sebebi her bir oyuncu kendine has bir sürüş tekniği yaratır, başka oyuncuların kullandığı ayarlar ile esas oyuncunun kullandığı sürüş farklı olabilmektedir.

Oyuncun direksiyon ayarlarını sürekli deneme-yanılma yöntemi deneyerek kendisine uygun olan ayarı bulmalıdır. Böylelikle oyun içerisinde kendi sürüş tarzına uygun ayarı bularak oyundan daha fazla keyif alacaktır. Forza Horizon 4 direksiyon ayarlarlamaları yer alan bütün detayların kişiye özel olması oyun içi oyuncuların işini daha çok kolaylaştırır.

Eğer yukarıdaki adımları uygulayarak çözemediyseniz, aşağıdaki video anlatımı izlemenizi öneririz. Video anlatımda en uygun ayarlarla ilgili bir kısım inceleme ve testler gerçekleştirilmiştir


forza horizon 4 direksiyon ayarları

İlginizi Çekebilir : Forza Horizon 4 Açılıp Kapanıyor ( Çözüldü )

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.