laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Forza Horizon 4 Kasma Takılma Sorunu Nasıl Çözülür

Forza Horizon 4 Kasma Takılma Sorunu Nasıl Çözülür
19.06.2022
688
A+
A-

Forza Horizon 4 kasma takılma sorunu zaman zaman oyuncuların oyun zevkine gölge düşürmektedir. Bu kadar çok sevilen bir oyunun kasma problemi yaratması oldukça can sıkıcı olmaktadır. Forza Horizon 4 araba severlerin birbirinden farklı haritalarda muhteşem bir sürüş yapmalarını sağlayan harika bir oyundur. Oyunun gerçekçi efektlere ve özelliklere sahip olması oyunu daha cezbedici hale getirmektedir.

Forza Horizon 4 serisinde yaşanan kasaların bir kısmı oyun içi problemlerden kaynaklanıyor olabilirken bazıları ise bilgisayardan kaynaklı olmaktadır. Forza Horizon 4 serisinden oyunun neden kasma sorunu yarattığı ilk başlarda hatta sonrasında anlamak pek mümkün değildir. Bu yüzden kasma sorunu olduğu taktirde bütün çözümleme işlemleri düzelene kadar uygulanmalıdır.

Forza Horizon 4 Oyun Kaynaklı Kasma Takılma

Forza Horizon 4 kasma takılma sorunu genellikle oyundan kaynaklanmaktadır. Oyun kendi içerisinde farklı zamanlarda kendini güncelleyip, yeniler. Oyunun yeni güncelleme sonrası oyuncu oyundayken oyunun kasmasına çoğunlukla neden olur. Bu durum geçici bir durum olmaktadır. Oyun kaynaklı kasmalarda yapılması gereken tek şey beklemektir. Oyuncu güncelleme, mevsim değişikliği ve harita içi uygulamalardaki değişiklikler sonrası oyuna girerek bu sürecin geçmesini beklemelidir. Oyun içi kasmalar normalde sadece 1 gün sürmektedir. 1 gün sonra oyuncu oyuna girdiğinde genellikle kasma problemi ile karşılaşmaz. Karşılaşsa bile bir kaç kez oyun oynadıktan sonra problem ortadan kalkar.

Bilgisayar Kaynaklı Kasma Takılma

Oyun içi güncelleme yapıp bir süre bekledikten sonra oyunda hala kasma yaşanıyorsa sorun büyük ihtimalle bilgisayar kaynaklıdır. Forza Horizon 4 takılma sorun oyun güncellemesi ardından fazla depolama alanına sahip olmayan bilgisayarlarda çok sık görülür. Bu yüzden bilgisayarda depolama alanı açmak oyunun kasmadan oynanmasını sağlar. Windows sürümü farkı da oyunu etkileyen diğer sebeplerden biridir. Yapılan bütün çözümlere rağmen eğer kasma programı devam ediyorsa oyunun silinip tekrar yüklenmesi büyük ihtimalle sorunu ortadan kaldıracaktır. Oyun güncelleme sonrası sistem gereksinimlerinin bazılarında değişiklik yaşanabilir. Bu yüzden olabildiğince minimum değilde önerilen sistem gereksinimlerine sahip olunmalıdır. Farklı bir Microsoft hesabı üzerinden oyun açılması durumunda oyun bilgisayarı sıfır algılayacak, bilinmeyen bütün sorunları ortadan kaldırarak yeni bilgisayar özelliği kazandıracaktır. Bu yüzden bilgisayar ile ilgili kasma problemlerinde en etkili yöntem yeni bir Microsoft hesabı olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.