laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Forza Horizon 4 Plaka Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Forza Horizon 4 Plaka Değiştirme Nasıl Yapılır ?
21.06.2022
1.058
A+
A-

Forza Horizon 4 plaka değiştirme işlemi oyuncuların en fazla merak ettiği ve öğrenmek istediği yöntemlerden biridir. Dünyanın en tanınan ve en beğenilen oyunları arasında gösterilen oyun oyunculara araba konusunda her deneyimi yaşamaktadır. Kişileştirebilir özelliğinin olması oyun içi oyuncuları ekstradan keyiflendirmektedir. Oyuncu oyun sırasında arabasından, arabanın bütün parçalarına kadar arabayla ilgilenmekte ve kendine has bir araç yaratma isteğinde olmaktadır.

Oyunun kişileştirilebilir kısımları arasında en dikkat çekeni plakalardır. Oyuncular kendine has plakalar oluşabilir ve tasarlayabilir. Bazı kullanıcılar plakalarda kendi ismine yer verirken bazı oyuncular sevdiklerinin isimlerini katmaktadır. Forza Horizon 4 oyununda plaka yapmak kadar değiştirmekte öğrenilmek istenen işlemlerdendir.

Forza Horizon 4 Garaj Menüsüne Erişme

Forza Horizon 4 oyundan plaka değiştirmeden önce yapılması gereken bir işlem bulunmaktadır. Bu işlem yapılmadan plaka değiştirmek genellikle pek mümkün olamaya bilmektedir. Forza Horizon 4 plaka değiştirme işlemi için gerekli olan garaj menüsüne aşağıdaki yollar üzerinden ulaşılabilir.

  • Oyuncuya ait olan bir ev veya daireye gidildiğinde garaj menüsü bulunabilmektedir
  • Horizonte Festivalinde plaka değiştirmek isteyen oyuncu buradan garaj menüsüne giriş yapabilir

Garajda yer alan araçların plakası değiştirebildiği gibi aynı zamanda oyuncunun içinde bulunduğu araç üzerinden de plaka değişikliği yapmak mümkündür. Garaj bulunmadığı taktirde oyuncu plaka değiştirme konusunda oldukça zorlanır ve hatta bazen değiştiremez.


Forza Horizon 4 Plaka Değiştirme Adımları

Forza Horizon 4 plaka değiştirmek işlemlerinde garaj bulunduktan sonra oyuncu aşağıdaki adımları izleyerek plakayı değiştirebilir.

  • Garaj menüsü açılır
  • Plakaları özelleştir sekmesi tıklanır
  • Plaka düzenleyicisi ekranı gelir

Gelen düzenleyici üzerinden oyuncu plakasını istediği gibi ayarlayıp düzenleyebilir. Plakalardan sıkılan ve farklı plakalara sahip olmak isteyenler bu yöntemi sıkça tercih eder. Plaka üzerine isim yazıldığı gibi sayıda yazılabilmektedir. Oyuncuların plaka değişimi işleminde yaptırdıkları plakayı istedikleri zaman değiştirme hakkına sahiptir. Plaka değiştirmenin herhangi bir zamanı ve süresi bulunmamaktır. 30 saniye önce yapılan plaka 30 saniye sonra değiştirebilir. Forza Horizon 4 oyununda yaşanan bu özellik oyuncuların beğenisi toplamaktadır. Plaka değişim işleminin pratik olması oyuncuları ayrı yeten cezbetmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.