laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Google Workspace Depolama Alanı Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Temel Şey

Google Workspace Depolama Alanı Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Temel Şey
31.03.2022
242
A+
A-

Google Workspace’e geçmeyi düşünüyorsanız, depolama önemli bir sorun olabilir. Depolamanın seçtiğiniz sürücülerin boyutuna göre ayarlandığı geleneksel bir sunucu veya ağ depolama aygıtının aksine, Workspace depolaması biraz farklı çalışır. Depolama sınırları, seçtiğiniz plana bağlıdır.

Yine de, Workspace depolamasının bir sunucudaki yerel depolamaya tam olarak eşdeğer olmadığını unutmayın. Google’ın sistemi, verileri birçok yerde yedekli ve güvenli bir şekilde depolar. Sistemleri ayrıca kötü amaçlı yazılımlara ve fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar . Benzer bir şey oluşturmaya başlamak için bile birkaç sitedeki sunucuları ve yazılımı edinmeniz, yapılandırmanız, yönetmeniz ve izlemeniz gerekir. Google Workspace depolama alanı, birçok yönden, şirket içinde yönettiğiniz bir veya daha fazla yerinde sunucudan çok daha iyidir. Çoğu kuruluşun, Google’ın depolama sistemlerinin güvenilirliği, güvenliği ve hızıyla eşleşmesi olası değildir.

  1. Google Workspace planınız, depolama sınırınızı belirler.

Planları düşünüyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, her organizasyonun her plana uygun olmadığıdır. Başlığında Eğitim veya Öğretim olan planlar için yalnızca nitelikli eğitim kuruluşları uygundur. Ayrıca, nitelikli kâr amacı gütmeyen kuruluşlar , yalnızca Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Workspace için değil, aynı zamanda indirimli Business Standard, Business Plus ve Enterprise planları için de uygun olabilir.

  1. Ortak sürücülerdeki öğeler, havuza alınan depolama sınırınıza dahil edilir.

Ortak sürücüler, havuza alınmış depolamaya sahip planlarda bulunur ve ortak sürücüdeki dosyalar, kuruluşunuzun havuza alınmış depolama sınırına dahil edilir. Ortak sürücü, bir grup kişinin bir dizi dosya ve klasöre erişmesine ve bu öğeler üzerinde ortak sürücü herhangi bir üyesinin “sahipliği” yerine ortak drive’ın “sahip olduğu” bu klasörler üzerinde ortak çalışmasına olanak tanır. Ortak drive’larda en fazla 400.000 öğe olabilir.


  1. Bireysel dosya ve klasörlerin de boyut sınırları vardır
    Hiçbir dosya 5 TB’tan büyük olamaz. Vakaların büyük çoğunluğunda, dosyalar bu sınıra yakın olmayacaktır. Ayrıca, bir kişi günde 750 GB’tan fazla dosya yükleyemez. Bundan daha büyük veya sizi sınırın üzerine çıkaran bir dosya aktarırsanız, işlemin tamamlanması gerekir, ancak ek verileri aktarmak için bir gün daha beklemeniz gerekir.

Kaynak : Techrepuplic

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.