laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Güncel Telefon Fiyatları 2022

Güncel Telefon Fiyatları 2022
25.05.2022
355
A+
A-

Güncel telefon fiyatları 2022 ile alakalı içeriğimizi hoş geldiniz. Günümüz zamanlarında teknolojinin gelişmesiyle birlikte, akıllı telefonlar çok daha dayanıklı ve kullanışlı hale geldi. Özellikle toza ve suya dayanıklı olan bu modellerin ortalama garanti süresi 2-3 yıldır.

Telefona İhtiyaç Var Mı?

Günümüzde cep telefonu bir ihtiyaç haline geldi. Cep telefonu, insanların iletişim ihtiyaçlarını karşılayan kablosuz bir iletişim aracıdır. 2000’li yılların başında ev telefonlarının yerine getirilen cep telefonlarının yüzde doksanı pille çalışıyordu. Günümüzde her şeye akıllı telefonlar ile ulaşabilmekteyiz. Hal böyle olunca cep telefonları ihtiyaç haline geldi.

Güncel telefon fiyatları 2022

Telefon Ne İçindir?

Akıllı telefonlar, diğer insanlarla yazılı ve dil olarak iletişim kurmamızı sağlar. Ön ve arka kamerayla fotoğraf çekmek için kullandığımız telefonlarda da birçok filtreleme seçeneği bulunuyor. Ek olarak telefonlar müzik indirmek ve dinlemek, internete erişmek ve oyun oynamak için de kullanılır.


Telefon Nasıl Kullanılır?

Cep telefonlarını su ve tozdan korumak için kılıfla birlikte kullanmak mümkündür. Telefonu şarj etmek ortalama 10-12 saat sürer. Bunun için günlük olarak sarj etmek gerekir. Akıllı telefon menüsüne erişerek, birçok uygulamayı indirmek ve telefona ek işlevler yüklemek mümkündür.

Menülerden oyun, müzik ve fotoğraflarda da değişiklikler yapılabilir. Şarj olurken arama yapılmamalıdır. Şarj sırasında veya arama sırasında ısınan telefonların bataryası zarar görür ve belirli süre sonra değiştirilmesi gerekir.

Telefon Modelleri Ve Çeşitleri Nelerdir?

Yeni telefonların kablosuz şarj yetenekleri var. 30 dakika ile 1 saat arasında şarj süresi olan bu telefonlar pratik kullanım için idealdir. Çoklu arka kameralı telefon, fotoğrafların çok daha net ve daha yüksek kalitede çekilmesini sağlar.


Son yıllarda en çok satın alınan bir diğer model ise çift hatlı telefonlardır. Bu özellik kullanıcıların özel konuşmalarını ayrı bir hatta yapmalarını sağlar. Stereo hoparlörlü telefonların modelleri ve çeşitleri diğer seçenekler arasındadır. Tüm bu modeller 6 ila 12 ay arasında taksitle satın alınabilir.

Bir Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde onlarca cep telefonu var. Bu seçeneklerden en doğru olanı seçmek için modellerin özellikleri karşılaştırılmalıdır. Özellikle, RAM ve işlemciler bir telefonun performansını doğrudan etkiler.

Alıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer özellik de ekran çözünürlüğüdür. Son yıllarda üretilen akıllı telefonların depolama alanı talep üzerine artırılabiliyor. Telefonunuza daha fazla fotoğraf ve müzik yüklemek istiyorsanız, genişletilebilir GB’ye sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

En Ucuz Akıllı Telefon Nedir?

En Ucuz Akıllı Telefon Nedir ile alakalı konumuz ile yazımıza devam etmekteyiz. Ucuz telefonlara şu modeller örnek verilebilir;

  • Samsung Galaxy A50 2019
  • Samsung Galaxy A30s
  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro
  • Samsung Galaxy A10s
  • Samsung Galaxy A9
  • Samsung Galaxy M20
  • Samsung Galaxy M10

Cep Telefonlarında İndirim Var Mı?

Cep telefonlarında indirim var mı sorusuna hep beraber bakalım. Önceki düzenlemeye göre cep telefonları için üst fiyat sınırı olan yüzde 640 ÖTV 2500 liradan 1500 liraya indi. Yeni tüketim rejimi ile pahalı lüks telefonların fiyatları değişmeyecek. Bunun dışında ucuz cep telefonlarının fiyatları ise zamanla azalacak.

Telefon Fiyatları Düşüyor Mu?

Telefon fiyatları düşüyor mu ile alakalı bilgilendirmeleri yazımızın devamında sizlere yapacağız. Şimdi yeni düzenlemeyle ÖTV oranı yüzde 40’a geriledi ve fiyatın 4 bin 956 TL’ye düşmesi bekleniyor. Yeni kararla birlikte 354 TL’lik indirimin de yansıması bekleniyor. Bu düzenleme ile ÖTV tabanından dolayı 3 alt sektör dilimine düşen telefonların fiyatları düşürülmüştür.

Bu gibi sizleri Mobil kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Cep Telefonu Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.