laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Hızlı Arabalar

Hızlı Arabalar
07.06.2022
0
A+
A-

Bazı otomobil sürücüleri kendilerini hız tutkunu olarak tanımlar. Bu onların araç sürerken adrenalin seviyesinin en üst seviyede olmasından kaynaklanan bir durumdur. Bu makalemizde ise dünyanın en hızlı arabaları ve bu arabaların özellikleri hakkında açıklamalar yapalım istedik. Bahsettiğimiz araçları hız tutunu birinin bilmemesi mümkün değil. Ancak ilk kez duyanlarında ilgisini çekeceğinden eminiz. İsterseniz sözü uzatmadan bu hızlı arabalar makalemize geçelim.

Dünyanın En Hızlı Arabaları

1- Bugatti Chiron Super Sport 300+

En hızlı arabalar denildiğinde Bugatti markasını ikinci plana atmak mümkün değil. Saatte 300 mili geçebilmek amacıyla tasarlanmış Bugatti Chiron Super Support 300+, 482 km hıza ulaşabiliyor. Fransız markası spor görünümü ve performansıyla hız tutkunlarının her zaman gözdesi olmayı başarmış.

2- Hennessey Venom GTİ

İlk kez 2011 yılında üretilmeye başlanmış ve 2017 yılına kadar da üretimi devam etmiş Hennessey Venom GT, dünyanın en hızlı arabalar listesinde ikinci sırada yer alıyor. Araca baktığınızda adeta bir uzak gemisi görüntüsü var. Spor olması onu daha şık hale dönüştürürken aracın hızı 13,63 saniyede 300 km olarak belirlenmiş.

İlginizi Çekebilir: Oyun Haberleri


3 – Koenigsegg Agera RS

Araç yalnızca hızıyla değil aynı zamanda teknolojisiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.2,9 saniyede 100 km hıza erişen araç dünyanın en hızlı arabaları listesindeki yerini almış durumda.

4- SSC Tuatara

Şu an için dünyanın en hızlı aracı ünvanını elinde tutan Tuatara, halka açık asfalt yolda da kaydedilmiş en yüksek hıza ulaşıyor. Adını zirveye yazdırmış olan araç dünyanın en hızlı araçları denildiğinde ilk akla gelenler arasında bulunuyor.

Yukarıda dünyanın en hızlı dört aracını siz değerli takipçilerimizle buluşturduk, ancak bu araçlara benzer özeliklere sahip olan birçok hızlı aracın olduğunun da yine altını çizmek gerekiyor. Bu araçlar özel tasarım olmakla birlikte satış fiyatlarına baktığımızda da cebinizi çok ciddi anlamda zorlayacak. Dünyada belli başlı insanlarda olan bu araçlar hem şıklığı, hem gösterişi, hem performansı hem de asiliği simgeliyor.


Otomobiller hakkında bilgi için Otomobil Haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.