laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Honda ve GM Bağları Derinleştiriyor, Uygun Fiyatlı EV’lerin ‘Yeni Serisini’ Vaat Ediyor

Honda ve GM Bağları Derinleştiriyor, Uygun Fiyatlı EV’lerin ‘Yeni Serisini’ Vaat Ediyor
05.04.2022
285
A+
A-

İki otomobil üreticisi, 2027’de gelecek ve yeni katı hal pil teknolojisine sahip olabilecek kompakt crossover modellerini birlikte geliştirecek.

Honda ve GM, uygun fiyatlı elektrikli kompakt SUV modellerinden oluşan bir seriyi birlikte geliştirecek.
Katı hal pilleri içerebilecek platformları ve yeni pil teknolojilerini paylaşacaklar.
Bu modellerin 2027’den itibaren ABD’ye ulaşmasını bekleyebiliriz.
Honda’nın 2024’te gelecek iki elektrikli SUV için GM’nin EV platformunu kullanacağını zaten biliyoruz. Ancak bu, iki otomobil üreticisinin ortaklığının sonu olmayacak , çünkü onlar planlarında büyük bir genişleme duyurdular. GM ve Honda şimdi, 2027’de yeni pil teknolojileriyle piyasaya sürülecek uygun fiyatlı kompakt crossover serisini birlikte geliştireceklerini söylüyorlar. Şirketler, “milyonlarca EV’nin küresel üretimini mümkün kılacak” üretim planlarından bahsettiklerinden, bu araçlar için açıkça yüksek satış hedeflerine sahipler.

Bu yeni modeller ortak bir platform kullanacak ve katı hal piller ve lityum metal ve silikon gibi malzemeler gibi iki şirketin keşfetmekte olduğu yeni pil teknolojilerini paylaşacak. Satın alınabilirlikleri nedeniyle, bu kompakt SUV’lerin ilk başta Chevy ve Honda rozetleri taşıyacağını varsayabiliriz , ancak GM’nin daha lüks Buick , Cadillac ve GMC markalarına da yayılabilirler ve ayrıca Honda’nın Acura lüksü için bir ürünle sonuçlanabilirler.

Bu yeni modeller, daha önce duyurulan 2024 Honda Prologue ve ADX olarak adlandırılabilecek Acura yan ürününden daha küçük ve daha ucuz olacak . Yaklaşık iki yıl içinde piyasaya sürülecek olan bu araçların, Ultium platformunun , halihazırda üretime başlayan orta boy Cadillac Lyriq elektrikli crossover ile benzer boyutta olacak bir versiyonunu kullanması bekleniyor.


Hem GM hem de Honda, elektrikli araçlar ve mevcut benzinli modeller arasında fiyat denkliği sağlamak için çalıştıklarını ve bu projenin temel görevinin, elektrikli araçların daha yüksek hacimlerde satabilmeleri için maliyetini düşürmek olduğunu söylüyor. GM, kendi adına, şu anda bu hedefe ulaşmak için Honda’nın çok önündedir; Zaten Bolt’u 32.495 dolardan başlayan fiyatlarla sunuyor ve önümüzdeki yıl gelecek olan ve 30.000 dolardan başlayacağını iddia ettiği bir Equinox EV için planlarını duyurdu. GM ayrıca daha sonra fiyat açısından Equinox EV’nin altına yerleştirmek için bir EV piyasaya süreceğini iddia ediyor. Bu arada Honda, şu anda ABD’de bir EV modeli satmıyor, ancak çeşitli küresel pazarlar için EV konseptlerini gösteriyor.

Kaynak : CardAndDriver


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.