laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Intel’in Bulut Optimizasyon Girişimi Granulate’i 650 Milyon Dolara Satın Alacağı Bildirildi

Intel’in Bulut Optimizasyon Girişimi Granulate’i 650 Milyon Dolara Satın Alacağı Bildirildi
01.04.2022
261
A+
A-

Geçen yıl, müşterilerin bulut ve şirket içi ağlarında nasıl seyahat ettiklerini optimize etmek için yüksek öncelikli bilgi işlem iş yüklerine yapay zeka uygulayan İsrailli startup Granulate için yeni yatırım hakkında yazdığımızda , ağ yönetim alanının bazı işlemlerden geçtiğini belirtmiştik.

Bugün, bu eğilim startup’ın kendisine dokunuyor: çip devi Intel, hem İsrail’deki operasyonlarını hem de Intel’in Intel destekli kit üzerindeki trafiği daha iyi yönetmek için müşterilerine sağladığı araçları genişletmeye devam etmek için Granulate’i satın aldığını duyurdu .

Satın alma, Granulate’in iç pazarında kötü bir şekilde saklanan bir sırdı ve bir dizi yayın, yaklaşık bir haftadır yapım aşamasında olduğunu bildirdi. Intel ve Granulate bugünkü basın bültenlerinde haberleri doğrulayan gerçek bir rakam vermese de, sağlam kaynaklar bize satın almanın 650 milyon dolarlık bir anlaşma olduğunu söylüyor.

Anlaşmanın 2022’nin ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor ve 120 Granulate çalışanının tamamının Intel’e katılması bekleniyor.


Intel Veri Merkezi ve Yapay Zeka Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sandra Rivera yaptığı açıklamada, “Günümüzün bulut ve veri merkezi müşterileri, donanım dağıtımlarından en iyi şekilde yararlanmak için ölçeklenebilir, yüksek performanslı yazılımlar talep ediyor” dedi. Granulate’in son teknoloji özerk optimizasyon yazılımı, müşterinin kodunda değişiklik yapmasına gerek kalmadan üretim iş yüklerine uygulanabilir ve her bulut ve veri merkezi müşterisi için optimize edilmiş donanım ve yazılım değeri sağlıyor.

Intel, çeşitli segmentlerde pazarların önünde kalmasına yardımcı olmak için uzun yıllardır İsrail inovasyonuna inanıyor. Yatırımcılara ve girişimlere anlaşmalar konusunda danışmanlık yapan Avihai Michaeli, Intel’in İsrail’de 12.000 çalışanı ve dört Ar-Ge ve üretim tesisi olduğunu söyledi. En önemli satın almalarından ikisi İsrail şirketleri Mobileye ve Tower Semiconductor oldu. 2022 stratejisinin burada daha fazla yazılım şirketi satın almak olacağını anlıyoruz.

Kaynak : TechCrunch


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.