laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

iPhone dan Android e Rehber aktarma

iPhone dan Android e Rehber aktarma
13.06.2022
0
A+
A-

iPhone dan Android e Rehber aktarma işlemleri için aktarmanın yapılacağı cihazın işletim sistemine göre değişebilmektedir. İOS cihazlardan Android cihazlara geçiş yapanların çok sık karşılaştığı bir problem olan rehber, fotoğraf, video ve not aktarma işlemleri için temelde karmaşık gibi görünen basit birçok yöntem uygulanabilmektedir. Online yöntemler kullanarak rahatlıkla kullanıcıların telefonlarından rehber aktarma işlemlerini gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Günümüzde birçok farklı yöntem bu işlemler için kullanılabilir. iPhone’dan Android’e rehber aktarma yada iOS dan Androide e rehber aktarma işlemlerini yapmak için şu yöntemler kullanılır:

 • İcloud’dan rehber Android’e rehber aktarma,
 • Üçüncü parti uygulamalar kullanarak rehber aktarma,
 • Google Drive ile aktarma vb.

Reber veya fotoğraf, video gibi birçok unsurun farklı işletim sistemine sahip cihazlara aktarılmasını sağlamak için bulut hesaplarının kullanılması en hızlı yöntem olacaktır.

İphone’dan Android’e Rehber Aktarma Programları Neler?

iPhone’dan Android’e rehber aktarma programı kullanılarak da kısa süre içinde iki farklı işletim sistemine sahip cihazlar arsında aktarım yapılabilmektedir. Her ne kadar üçüncü parti uygulama olarak tanımlanan ve bu uygulamalar üzerinden yapılan aktarmalar mümkün olsa da çoğu zaman güvenlim olmaması nedeniyle tavsiye edilmemektedir. Günümüzde bu tür uygulamalar üzerinden çok sık kişisel verilerin çalındığı durumlar ortaya çıkmaktadır.


İphone ve Android cihazlar için İCloud ve Google araçları en iyi ve güvenilir aktarma uygulamaları olacaktır. Fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar ile veya diğer dosyaları Google Drive gibi uygulamalar ile rahatça yeni cihazlara aktarmanız mümkündür.

İphone’dan Kişileri Android’e Aktarmak İçin SIM Kart Kullanılır Mı?

İphone’dan İphone’a rehber aktarma işlemlerinde olduğu gibi Android gibi farklı işletim sistemleri için sim kart üzerinden rehber aktarımı mümkün değildir. Rehberde kayıtlı kişilerin doğrudan sim karta kaydedilememesi nedeniyle İphone kullanıcıları sadece sim kartı il rehberdeki kişileri aktaramamaktadır. İOS işletim sistemi üzerinden sim karta veri yazmaya izin verilmemektedir. Bu nedenle sadece sim kart veri aktarımı için yeterli değildir. Kolayca veri aktarma işlemlerinin yapılmasını sağlayarak Android cihazlardan veri aktarımı gerçekleştirmek için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Ancak sim kart kullanılamaz.

iCloud’dan Android’e Rehber Aktarma Adımları Nelerdir?

İphone’dan Android’e aktarma programı veya ek bir uygulama kullanmadan kolayca İCloud üzerinden işlem yapılabilir. Bunun yerine Google hesabı da kullanılabilse de İOS kullanıcıları eğer Google hesaplarına herhangi bir yedekleme yapmamışlarsa bu durumda İCloud kullanılması gerekecektir. Bu yöntem aynı zamanda söz konusu işlemin kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.


İCloud üzerinden Android’e rehber aktarma işlemlerinin yapılması için şu adımlar takip edilebilir:

 • Bilgisayarınızın internet tarayıcısını kullanarak ‘’icloud’’ web sayfasına giriş yapılır.
 • Apple Kimliği ve şifre ile oturum açma adımlarını takip edilir.
 • Açılan ekranda ‘’Kişiler’’ sekmesine tıklanır.
 • Buradan ‘’Dışa Aktar’’ seçeneği ile vCard seçilir ve aktarma işlemi tamamlanır.
 • İndirilen vCard’ı mail veya WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden yeni cihazınızla erişim sağlayarak aktarmayı tamamlayabilirsiniz.

İOS işletim sistemine sahip cihazlardan Android için rehber aktarma işlemi gibi notların aktarılması veya diğer verilerin paylaşılması gibi işlemlerin de benzer adımlar izlenerek gerçekleştirilmesi mümkündür. iPhone’dan Android’e rehber aktarma yöntemleri arsında İCloud en hızlı ve güvenli olanıdır.

iPhone’dan Xiaomi’ye Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Xiaomi’ye aktarma işlemlerinin yapılması için yine İCloud üzerinden kişileri dışa aktarma yöntemini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer Google araçları ile yedekleme yapılmışsa Google Drive veya diğer platformlar aracılığıyla da aktarma işlemlerinin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Google Drive’ın en son sürümünü yükledikten sonra bilgilerinizi yedekledikten sonra, Xiaomi veya diğer herhangi bir cihaz ile Google hesabınıza giriş yaparak tüm yedeklenen bilgilere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Özellikle telefonunuzdaki büyük dosyalara bu yöntem ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Aktarma Nasıl Yapılır?

İphone’dan Android’e whatsapp aktarma işlemleri gelen son güncellemeler ile çok daha kolay bir hale gelmiştir. İphone’dan Android’e WhatsApp aktarma işlemi için şu adımlar izlenir:

 • İphone’dan WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Ayalar menüsünden ‘’Sohbetler’’ sayfasını açın.
 • ‘’Sohbeleri Android’e Taşı’’ seçeneği ile taşıma adımlarına başlayın.

Basit birkaç adımda kullanıcıların iPhone dan Android e rehber aktarma işlemlerini yapmaları sağlanmaktadır. WhatsApp mesajları ve dosyaların da benzer yöntemler ile aktarımı uygulama içi araçlarla da mümkün hale gelmiştir.

İlginizi Çekebilir : Mobil Teknoloji Haberleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.