laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

İphone Garanti Neleri Kapsıyor? Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mı?

İphone Garanti Neleri Kapsıyor? Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mı?
20.05.2022
0
A+
A-

İphone Garanti Neleri Kapsıyor? Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mı?

IPhone telefonlar oldukça pahalı ve birçok kullanıcı da garanti kapsamına nelerin girip girmediğini merak ediyor. Özellikle ekran kırılması garanti kapsamına giriyor mu? Diye merak eden birçok kullanıcı var. Bu yazımızda iPhone garanti kapsamı neleri karşılıyor? Sizlere adım adım anlatalım.

 Özellikle 2022 yılında kur farkından dolayı iPhone cihazların tamamına ciddi bir zam gelmişti. Garanti kapsamına nelerin girdiği de sıklıkla araştırılıyor. Hemen aşağıda bu konu ile alakalı pek çok bilgi var. Apple garanti kapsamı ürünleri ile alakalı 2020 yılında ciddi değişikler yaptı. Bu nedenle bir çok kullanıcı bu detayları bilmiyor. Hemen aşağıda bu detayları görebilirsiniz.

Türkiye’de satın alınan iPhone modellerinin tamamının iki yıl garantisi bulunmaktadır. Bu sürede oluşabilecek bazı sorunlar garanti kapsamında olduğu için parça değişimi cihaz değişimi gibi süreçler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kullanıcı hatalı durumlarda ise bazen sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle iPhone ekran kırılması kullanıcı hatası olarak bilinmektedir. Bu nedenle garanti kapsamına girmez.

  • Kullanıcı hatası olmayan şarj sorunları
  • Siri’nin olması gerektiği gibi çalışmaması
  • Yüz tanımanın (Face ID) çalışmaması
  • Dokunmatik ekran arızaları
  • Parmak izi sensörünün çalışmaması
  • Ekranda sarı lekeler oluşması
  • Ekranda ölü pikseller oluşması
  • Kameralarda sorun yaşanması

Kullanıcı Hatasından Kaynaklanan Sorunlar


Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar tamamında hatanın giderilebilmesi için gereken ücreti kullanıcı yani siz ödersiniz. Deprem, yangın, sel gibi durumların tamamı kullanıcı hatalarına girer.

 Yaşanabilecek doğal afetlerden oluşan sorunların tamamı kullanıcı hatası olduğu için bu durumlarda garanti devre dışında kalır ve eğer telefonlarınızı yaptırmak isterseniz ücret ödemek zorunda kalırsınız. Ancak her durumda garanti kapsamı altında alınabilmesi içinde kasko yaptırırsanız bu gibi durumlarda sorun yaşamazsınız.

 Yaptırılacak kasko sayesinde ekran kırılması doğal afetler gibi sorunlarda telefonlarınıza bir zarar gelmesi durumunda kasko devreye girecek ve ücretsiz şekilde kaskodan yararlanabileceksiniz. Telefonunuzun sorunsuz bir şekilde tamir edilmesi ya da değişim gibi şartlar kasko ile birlikte sizlere sunulmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.