laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır ?

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır ?
28.05.2022
4.855
A+
A-

iPhone NFC Açma nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere hızlıca anlatmak istiyorum. Öncelikle NFC Nedir sorusuna cevap vereyim. NFC ( Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi), iPhone telefonunuzun yakınında yer alan diğer cihazlarla verileriniz kolayca paylaşmanıza imkan tanıyacak bir araçtır. NFC temel prensipleri açısından Bluetooth kızılötesi gibi paylaşım metodlarına benzer ancak bazı farklılıkları vardır.

Bluetooth ve kızılötesi aktarımlarda dosya aktarımında kesintiler yaşanabilir. İşlemi yeniden başlatmanız gerekebilir. Paylaşım başlamadan önce iki cihaz arasında eşleme yapmanız gerekir.

Ancak NFC ile bu gibi zahmetlere girmeksizin dosyanızı diğer bir iPhone ile hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

iPhone NFC Açma Özelliği taşıyan telefonlar listesini aşağıda bulabilirsiniz ;

  • iPhone 13 ve Pro
  • iPhone 12 Tüm Modeller
  • iPhone 11 ve Pro
  • iPhone XS – XS Max Modelleri
  • iPhone X ve XR Modelleri
  • iPhone SE, 8, 8 Plus Modelleri
  • iPhone 6, 6 Plus, 7, 7 Plus Modellerinin Tümü

Bu İşlem Telefonuma Zarar Verirmi ?

Bu işlemin telefonunuzun güvenliği açısından hiç bir zararı bulunmamaktadır. Çünkü bu özellik varsayılan ayarlarda kapalı olarak gelmektedir. Ve siz açmadan otomatik olarak asla açılmaz. Bu nedenle siz manuel olarak açmadığınız müddetçe hiç bir işlem gerçekleşmeyeceği için bir güvenlik problemi oluşturmaz.


Mobil Ödemelerde iPhone NFC Kullanabilir miyim ?

Evet mobil ödeme işlemlerinizin tümünde bu özelliği kullanabilirsiniz. Ödeme işlemini gerçekleştirmek için, mobil ödeme yapacağınız mağazada, takside yada diğer alışveriş birimlerinde sadece parmağınızı Touch ID üzerine dokundurup telefonunuzun üst kısmını okuyucuya yakından tutmanız gerekir.

Eğer iPhone 12 ve daha üst bir modele sahipseniz yan tuşuna 2 kez dokunup ödeme kısmında bir süre basılı tutmanız gerekir. Daha sonra Face ID ile işlemi tamamlamak için telefonunuza kısa bir süre bakın.


iPhone NFC açık olduğu durumlarda telefonunuzu herhangi bir ödeme cihazına yakın mesafede tuttuğunuzda sistem otomatik olarak açılacak Face ID veya Touch ID ile sizden doğrulama isteyecektir. Daha sonrasında ise Apple Pay ile ödeme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Dilerseniz https://support.apple.com/tr-tr/guide/iphone/iphbd4cf42b4/ios adresini ziyaret ederekte Apple resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

iPhone NFC Açma İşlemi İçin Aşağıdaki Adımları Takip Ediniz.

  1. Ayarlar Giriniz
  2. Denetim Merkezi Menüsüne Geliniz
  3. NFC Etiket Okuyucuya Bir Kez + İşaretine Basınız

Aşağıda Sizin İçin Bulduğumuz Videoları İzleyerekte Bu İşlemi Görsel Olarak Öğrenebilirsiniz.

Cep telefonu ve tabletlerle ilgili daha güncel ve detaylı haberler almak için Mobil Teknoloji Haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.