laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

iPhone SE (2022) incelemesi

iPhone SE (2022) incelemesi
31.03.2022
265
A+
A-

Phone SE (2022), selefinden daha hızlı ve daha iyi ve şu anda yeni bir 5G iPhone için mümkün olan en cazip fiyata alabilirsiniz. Ancak, daha büyük ekranlar, daha iyi kameralar ve daha geniş bir modern teknik özellikler listesi ile daha iyi bir iPhone fırsatı arıyorsanız, yeni SE sizin için olmayabilir.

İYİ YÖNLERİ

  • Uygun Maliyet
  • Uygun Fiyatlı bir 5G telefon
  • İnce ve Hafif Tasarım

KÖTÜ YÖNLERİ


  • 64 GB Depolama alanından başlar
  • Ekran sıkışık

SE serisi tasarım dilini 2017’de sağlam bir şekilde kök salıyor. Bu Appleın tasarımını 2020’nin SE 2 için kullandığı ve bu yeni telefon için bağlı kaldığı iPhone 8’i piyasaya sürdüğü yıldı.

2020’de Apple bu kasayı aldı ve CPU’yu A13 Bionic’e, arka kamerayı 12MP genişliğe yükseltti ve ön ve arka kameralar için Portre Modu fotoğrafçılığını geliştiren “monoküler derinlik tahmini”ni tanıttı. Yüzlerde bir cazibe gibi çalışan, ancak başka bir şey olmayan, AI ile aşılanmış şık bir numaraydı.


iPhone SE’den (2020) sevdiğiniz tüm bu şeyler iPhone SE’de (2022) mevcut. İnce ve hafif gövdede herhangi bir değişiklik yapılmadı. 3,5 mm kulaklık jakı ve Touch ID değişmedi. 12MP arka ve 7MP ön kameralar da aynı duruyor.

Önünde derinlik sensörü bile olmayan 4,7 inç ekranlı küçük bir akıllı telefon için çok boşluk var.

Yine de A15 Bionic, 4K videolar çekmek ve düzenlemekten Call of Duty ve PUBG gibi yoğun aksiyon oyunlarını oynamaya kadar her şeye hazır.

Kaynak : TechRadar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.