laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Kadınlar Hangi Otomobilleri Seçiyor? Kadın Arabaları Hangileri?

Kadınlar Hangi Otomobilleri Seçiyor? Kadın Arabaları Hangileri?
23.05.2022
338
A+
A-

Kadınlar her konuda olduğu gibi otomobil seçiminde de ince eleyip sık dokuyorlar. Görünüşünden tutunda kullanım kolaylığına varıncaya kadar dikkat edilen konular arasında doğru aracı seçim var.

Kadınların otomobil tercihlerini etkileyen faktörlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Görünüm

Kadınlar için görsellik çok önemlidir. Bu nedenle genelde aracın modeline takıntılıdırlar. Estetik olarak küçük ve sevimli tasarıma sahip araçlar kadınlar için popüler olurken büyük ciplerden ve sedan araçlardan hoşlanan kadınlarında olmadığını söyleyemeyiz. Kadınların hoşuna giden araçlar genellikle Mini Cooper, Fiat 500 ve Polo gibi araçlar bulunuyor.

Kullanım kolaylığı

Kadınlar estetik olarak küçük araçları tercih etmesindeki en önemli nedenleri arasında kullanımı kolaylığı var.  Küçük bir aracı kullanmak hem kolay hem de park etmesi zor değildir.


Rengi

Otomobillerin tasarımlarını öne çıkaran özelliklerinden birisi de rengidir. Kadınlar otomobillerde renk seçimi konusunda siyah, beyaz, kırmızı ve gümüş gri renklerine önem veriyorlar.

Otomatik Vites

Bir otomobilin kullanım kolaylığından bahsederken en çok dikkat çeken özelliği vitesidir. Kadınlar genelde manuel vites kullanmak yerine otomatik vitesli araçları tercih ediyorlar. Günümüzde artık ehliyetlerinde manuel ve otomatik olarak ayrılması kadınların otomatik araç seçiminin daha fazla olmasına imkan sağlamıştır.

İlginizi çekebilir: Teknoloji haberleri


Park Destek Sistemi

Park destek sistemi son dönemdeki araçların neredeyse tamamında bulunuyor. Park ederken kolaylık sağlayan bu sistem aracın otomatik olarak park edilmesine imkan sağlıyor.

İç Dizaynı

Otomobillerin dış tasarımı kadar iç dizaynı da oldukça önemli. Bazı araçlar her ne kadar yüksek model olsa da iç dizaynı yıpranmış olduğundan kadınlar bu tarz araçlara çok sıcak bakmıyorlar. İçi temiz ve donanımları çalışan araçlar kadınlar için oldukça önemlidir. Kadınlar iç tasarımın şık ve stil sahibi olmasını önemsiyor.

Yokuş Kalkış Desteği

Acemi sürücülerin ve kadınların korkulu rüyası aracın kalkış esnasında geri kaçması. Yokuş kalkış desteği ise sürücünün aracı geri kaçırmasını engellediğinden dolayı kadınlar bu özelliği çok seviyorlar. Kalkış esnasında kolaylık sağlayan bu sistem yüksek model araçlarda genellikle bulunuyor.

Yukarıda genel olarak kadınların otomobil seçimini etkileyen faktörlerden bahsedilmiştir.

Otomobiller hakkında bilgi için Otomobil Haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.