laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Keyless Go Nedir ? Keyless Go Nasıl Çalışır ? Fiyat ?

Keyless Go Nedir ? Keyless Go Nasıl Çalışır ? Fiyat ?
17.06.2022
0
A+
A-

Keyless Go Nedir?

Keyless Go ne demektir sorusunun cevabı: Türkçe karşılığı olan, anahtarsız giriş demektir. Araçları, araç anahtarına erişiminiz olmadan araç kilidinin açılıp kapanmasına yardımcı olan bir sistemdir. Farklı modellerde farklı işleyişler görseniz de ana fikir hep aynıdır.

Örnek verecek olursak bir mangal dönüşü elinizde eve ait olan eşyalar, kamp sandalyeleri varken yani eliniz doluyken anahtar ihtiyacı olmadan arabanızın kapılarını açabilirsiniz. Bu havalı ve ergonomik anahtarsız oto giriş sistemine sizler de kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Her gün aracınızın başına geçtiğinizde kilit açmadan aracınıza giriş yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Artık araç anahtarlarınızı unuttuğunuzda aracınıza kolaylıkla giriş yapabileceksiniz. Araç anahtarınıza ihtiyaç duymadan cebinizdeki yalnızca sistem anahtarı ile giriş yapabilirsiniz.


Bir kış günü aracınızı evinizden ısıtmak istiyor bu kolaylığa erişmek istiyorsanız sizler için bu yazıyı derledik.

Günümüzü ele alacak olursak hızla gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte arabalarda da yeni nesil teknolojiler devreye girmektedir. Rahat ve kolay bir kullanım noktasında üst düzeyde performans sergileyen Keyless Go sistemi, yeni çıkan araç modellerinde genellikle karşımıza çıkıp bizlere hizmet etmektedir. Kelimenin tam anlamıyla bizlere havalı ve ergonomik bir kullanım sergileyen anahtarsız giriş sistemi, oldukça gözde uygulamalar içerisinde yer alıyor.

Keyless Go, rahat ve elektronik bir sürüş sistemidir. Araç sahibinin burada araca binmeden ya da aracı çalıştırmadan önce anahtarla herhangi bir işi yoktur. Uzaktan kumandayı bir defa dahi olsun etkinleştirmeye gereksinim duymadan bütün kapılar açılabilir veya kilitlenebilir durumdadır. Anahtarsız giriş sisteminde malum elektronik anahtarın fonksiyonlarını, erişim ve sürüş yetki fonksiyonlarını kayıtlı olduğu yeni geliştirilmiş bir anahtar almaktadır.


Peki son zamanlarda bizlerin karşısına sürekli çıkıp şaşırtan anahtarsız oto giriş sistemi ne işe yarıyor? Dilerseniz bu sorunun cevabına beraber göz atalım.

Anahtarsız giriş çalıştırma sistemi, aracınızın kapılarını daha kolay açmanız için geliştirilmiş bir sistem olup günümüzde yeni araba modellerinde daha çok karşımıza çıkan bir sistemdir. Oldukça konfor sağlayan bu sistem amiral gemilerinde daha fazla karşımıza çıkmaktadır.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, keyless access, sizlerin anahtar kullanma gereksimini ortadan kaldırıp sizlere daha konfor sağlayan bir hizmet sunmaktadır. Aracınızın kilidini açmanıza ve aracınızı çalıştırmanıza imkan sağlayan bu kullanışlı sistem, kapı kolundaki ya da şoför ayak bölmesindeki bir düğmeye basılarak etkin hale getirilmektedir.

Keyless Go Sistemi Nasıl Çalışır?

Sistem anahtarı aracınızın etrafında yer aldığında ve kapı kollarından herhangi birini tuttuğunuzda; aracınızın elektroniği kapılardaki, depo kapağındaki ve tamponlardaki ilgili anten ve araçla iletişime geçer. Çip üstünde yer alan giriş kodunun onaylanması ile aracın kapıları otomatikman açılır. Ayrıca bu sistem siz aracınızdan uzaklaştığınızda aracınızın kapıları kendiliğinden kilitlenir. Bu gibi araçlarda kontak düzeneği bulunmaz ve anahtar ile aracın içerisinde bulunuyorsanız araç anahtar üzerindeki çipten sinyal alarak direkt olarak Start düğmesine basmanız ile çalışacaktır.

Peki bu anahtarsız çalıştırma nasıl kullanılır?

Araçtan araca değişen bu sistem hali hazırda bulunan bazı araçlarda: Siz araç sahipleri araca yaklaşıp kapı koluna dokunduğunuzda eğer sistem anahtarı yanınızdaysa aracın kapıları otomatik olarak açılır. Bu sistemi amiral gemisi araçlarda daha sık görebilirsiniz.

Araçtan indiğinizde de kimi modellerde kapı üstünde yer alan düğmeye dokununca aracınızdan belirli bir mesafe kadar uzaklaşınca kapılar otomatik olarak kitlenmektedir.

Bu elektronik sistem anahtarı aracın içerisindeyken start – stop düğmesine bastığınızda aracınızı çalıştırabilir veya kapatabilirsiniz.

Anahtarsız Giriş Sistemi Araca Sonradan Eklenebilir mi ?

Ülkemizde çokça sevilen ve hobi olarak da oldukça yaygın olan arabayı modifiye etmek para ve sabır işi olduğundan sizlerde de iyi para ve iyi sabır var ise aracınıza dilediğiniz modifiye veya teknolojiyi getirebilirsiniz. Ancak bu anahtarsız oto giriş sistemi için çokça para ya da çokça sabır gerekmiyor. Sahip olduğunuz araca bu sistemi kolayca ekleyebiliyorsunuz. Bu şekilde konforlu ve ergonomik bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Bu kitleri araştırıp kolayca bulabilirsiniz.

Keyless Go sistemi fiyatları nasıl?

Son yıllarda üretimi artan sistemle beraber araçlarda hazırda yer almaya başlayan Keyless Go sistemi, araçlara sonradan da eklenebilme fırsatı bulunmaktadır. Düşünüce bu denli havalı ve kullanışlı sistemin ne kadar pahalı olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Ancak sandığınız kadar yüksek maliyeti olmayan bu anahtarsız giriş çalıştırma sisteminin fiyatı hakkında sizlere önemli bilgiler aktarıyoruz.

İnternet üzerinde yapacağınız küçük bir araştırmayla bu sistemi online alışveriş sitelerinde yaklaşık iki yüz Türk lirası ile iki bin beş yüz Türk lirası arasında değişkenlik gösterdiğini görebilirsiniz. Bu sistemin ne kadar çeşidi varsa hepsinin fiyatı da o kadar çeşitli olarak sizlere sunulmaktadır. Farklı farklı kalitede üretilen anahtarsız oto giriş sistemi sizlere sunduğu hizmetle en kaliteli yaşamı sizlere sunmaktadır.

Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Güvenli Mi ?

Bilinen bazı modellerde geçtiğimiz yıllarda yeni yeni duyurulan; bazı modellerde de uzun yıllar boyu kullanılan anahtarsız oto giriş sistemi, kimine göre çok yararlı ve güvenilir olsa da kimine göre yararı kadar da zararı var.

Official Home Office tarafından yapılan araştırmaya göre büyük tehlike altında olarak söyleyebiliriz. Verilere göre geçtiğimiz 5 yıl içerisinde gerçekleştirilen otomobil hırsızlığı neredeyse yarısı kadar bir artışla yaygınlaşmış bir durumda.

237 tane araç modeline yapılan Keyless Go testlerinde tehlike altında olan, diğer bir deyişle çalıntı ve saldırılara açık olan model sayısı 230 olarak belirlenmiştir.

Keyless Go Nasıl Satın Alınıp Arabaya Taktırılır ?

İnternet üzerinden yapacağınız küçük bir alışveriş araştırmasıyla size en uygun olan Keyless Go sistemini online ya da yerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız Keyless Go ile birlikte yeni bir sisteme hazır olun.

Anahtarsız oto giriş sistemini satın aldıktan sonra tamamen sahip olmak için öncelikle aracınızın kontak bölümünün sökülmesi gerekmektedir. Sonrasında satın aldığınız Keyless Go sisteminin seti; aracınızın kontak bölümüne, kapı kollarına, aracın gövdesine ya da aracınızda olmasını istediğiniz bir yere monte edilir. Satın aldığınız sistemin kutusundan çıkan bağlantı şemasına uygun bir şekilde kablo bağlantıları yapılır. Ve son olarak da aracınızda immobilizer sistemi hali hazırda bulunuyorsa diğer bir diyişle aracınızın modeli 2000’den daha yeni bir araç ise araç anahtarı içinde bulunan çip (manyetik çip) araç anahtarından çıkarılır. İmmobilizer antenin kenarına bir yerine sabitlenir. Aracınız yeni bir araç ise montajı işin ehline yaptırmanız kesinlikle en doğru tercih olacaktır. Keyless go nedir konusunda sonra diğer detaya bakalım.

Diğer 7 Model Başarıyı Nasıl Yakaladılar?

Tüm 237 araç modeli arasından 7 adet modelde de, 4 tanesinin kilidi açılabiliyor veya araç çalıştırılabiliyor. Kalana 3 model ise bu çalıntı saldırılarından etkilenmiyor. keyless go nedir noktasından sonra zararlarına bakacağız.

Keyless Go Sistemin Zararlarından Nasıl Kurtulabiliriz ?

Uzmanlar tarafından söylenen çözüm yolu, bu anahtarsız çalıştırma sistemini kullandığınız vakitler haricinde kapalı tutmak (devre dışı bırakmak) olduğunu söylüyorlar.

Sizlere tavsiyem bu araç kitini alıp konfora ve ergonomik bir kullanıma eriştikten sonra bu rahatlıkla vurdumduymaz davranmamanız olacaktır. Her kullandığınızda kapatmasını bilmelisiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra Keyless Go sistemini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.