laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

KYK WiFi Çıkış GSB Wifi Çıkış Nasıl Yapılır ? KOLAY ÇÖZÜM

KYK WiFi Çıkış GSB Wifi Çıkış Nasıl Yapılır ? KOLAY ÇÖZÜM
PC
26.06.2022
669
A+
A-

KYK Wifi çıkış yapma veya diğer bir adıyla GSB Wifi çıkış yapma işlemi, günümüzde özellikle KYK yurtlarında oturan öğrencilerin cevabını en çok merak ettikleri konuların başında gelmektedir. İlk olarak KYK Wifi internet hizmetinin ne olduğunu sizlere açıklayacak, KYK yurtlarında kalan öğrenciler için Wi-Fi bağlantısı kurmaktan söz edecek, daha sonra da KYK WiFi çıkış konusundan detaylı olarak söz edeceğiz. KYK kablosuz internet ağından çıkmak için gerekenlere geçmeden önce, GSB Wifi bağlantısı ile ilgili olarak kısaca bilgi verelim.

KYK wifi çıkış için https://wifi.gsb.gov.tr/ adresinden ÇIKIŞ butonuna basarak wifi çıkış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

KYK Wifi Çıkış GSB Wifi Çıkış Nasıl Yapılır ?

Kyk Wifi Çıkış GSB Wifi Çıkış İşlemi Yapmak İçin Yazımız İçeriğinde yer alan gsb ile ilgili linke tıklayınız. Daha sonra gelen sayfada ÇIKIŞ butonunu tıklayınız. Bu linke tıkladıktan sonra wifi çıkış işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

KYK Wi-Fi Çıkış Sorunları Nelerdir?

Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kullanılan kablosuz internet bağlantısı kimi zaman çeşitli sorunlar meydana getirebilir. Üniversite yurdu kablosuz bağlantısının güçsüz olması veya üniversite yurdu Wi – Fi bağlantısının internetin çekmemesi, öğrencilerce en çok şikâyet edilen konulardandır. Sizler için, bu tip sorunların çözümlerinden de içeriğimizin sonunda değinmeye çalıştık. Şimdi, KYK Wİ-Fİ çıkış problemleri ve çözüm önerilerinden söz edelim.


Yurt interneti çıkma işlemi, genellikle bağlandığınız aynı “doğrulama ekranından” gerçekleştirilir. Bağlantıyı sonlandırmak istediğinizde sorun yaşıyorsanız, uygulayabileceğiniz 3 farklı çözüm vardır. Sorun;

 • Kablosuz KYK Yurdu Ağına Bağlanan Elektronik Cihazınızda,
 • Cihazda Kullandığınız İnternet Tarayıcı Yazılımında,
 • Üniversite Yurdu Modeminde,
 • Bulunduğunuz Lokasyonda,

Olabilir. Peki, KYK WiFi çıkış problemi çözümü için neler yapılabilir? Aslında çözüm önerileri, genel olarak yukarıdaki üç ihtimali temel alıyor. Öğrenciler tarafından şikâyet edilen diğer sorunların da benzer sebeplerden meydana geldiğini söylemek mümkün. Yurt interneti çıkış sorunu çözümü için ilk olarak, internete bağlandığınız cihazınıza göz atmanız gerekebilir.

KYK Yurt Ağından Çıkma Sorunu ve Çözüm Önerileri

Yurt öğrencileri tarafından da yoğun olarak kullanılan tablet bilgisayar, akıllı telefonlar temelde birer bilgisayardır. Bilgisayarlar, karmaşık cihazlardır ve internet bağlantısı işlemleri farklı nedenlerden farklı şekillerde kendisini gösterebilir. Temelde browser (internet tarayıcı), modem (KYK Yurt Modemi) veya internete bağlanan cihazın kendisinde çeşitli sorunlar olabilir.


 • KYK internetinden çıkma işlemi için, sorunun akıllı telefon, tablet pc veya dizüstü bilgisayarınızda olduğunu düşünüyorsanız, farklı bir internet tarayıcı yüklemeyi deneyebilirsiniz. Sorunun browser’da olduğundan eminseniz, mevcut internet tarayıcınızı silebilir ve çeşitli linklerden bir yenisini yükleyebilirsiniz.
 • KYK kablosuz internet bağlantısı, çok sayıda öğrenciye bilgi aktarımı sağlayan bir modem tarafından gerçekleştirilir. Modemin aşırı çalışması ve ısınması veya yurt öğrencilerinin meydana getirdikleri veri aktarım yükü, kimi zaman bu modemleri çalışmaz hale getirebilir. Bu durumda modem, sizin “ yurt internet bağlantısını sonlandırma” talebinizi almakta sorun yaşıyor olabilir. Biraz beklemek ve sonrasında “çıkma” işlemini gerçekleştirmeniz gerekebilir.
 • KYK yurdu wifi çıkış problemi için, internete bağlanmak için kullandığınız cihazda çeşitli sorunlar olabilir. Eğer sorunun internet bağlantısının zayıflığından kaynaklandığını düşünüyorsanız, yurt modemi ile aranızdaki engelleri kaldırarak bir deneme daha yapabilirsiniz. Kapılar, duvarlar, ahşap, cam ve metal yüzeyler genellikle üniversite yurdu ağlarının sinyalleri için büyük bir sorundur. Sorununuz devam ediyorsa, elektronik cihazınızı yeniden açıp kapatmayı deneyebilir veya benzer sorunun arkadaşlarınızda da olup olmadığını sorabilirsiniz.

KYK WiFi Kapatma İşleminin Sağlıklı Bir Şekilde Gerçekleşmesi İçin Neler Yapabilirsiniz?

KYK kablosuz bağlantı sorunları ile karşılaşmamak için, bazı konularda dikkatli olmalısınız. Günümüzde tablet bilgisayar, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarlar için çeşitli internet tarayıcılar bulunuyor. Özellikle tablet ve akıllı telefon modellerinde, bazı browser türleri Wi-Fi bağlantısı için sorun çıkarabilir. Android veya iOS İşletim Sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tabletler için, en hızlı cevap verebilen internet sağlayıcı (browser) türünü kullanmaya özen gösterin.

Yurttan çıkarken yanınızdaki cihazdan internet bağlantısını sonlandırmazsanız, yurt modemi için ciddi işlem yükü meydana getirebilirsiniz. Bu durumda modem, sizin yurt bağlantısı ile ilgili ne yapmak istediğinizi anlayamaz. Siz yurda döndüğünüzde bağlantıyı otomatik olarak yapabilir veya çıkma talebi modeme ulaşmayabilir.

Devlet üniversite yurtları için tercih edilen internet bağlantısı, günün belli saatlerinde büyük bir bağlantı yükü ile karşılaşır. Bu durumda, aşırı ısınan modem kendiliğinden kapanabilir. Yani sorun, devlet yurdu modeminde bulunabilir. Aynı sorunun arkadaşlarınız tarafından yaşanıp yaşanmadığını sorabilirsiniz.

GSB Wi-Fi internet bağlantısı sizin için çok önemliyse, yedek olarak operatörler tarafından sağlanan mobil internet paketi veya internet paketi bulundurmayı deneyebilirsiniz.

Her ne olursa olsun, ön tanımlı veya KYK WiFi girişi için kendinizin belirlediği şifre ve kullanıcı adını kesinlikle öğrenci yurdunda bulunan veya bulunmayan birisi ile kesinlikle paylaşmayın.

Üniversite yurdu ağları, için internetteki her işleminiz “internet hızını” birinci dereceden etkiler. Çözmek için, Wi-Fi hızını / Wi-Fi bağlantı gücünü düşüren engelleri ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Son olarak, emin olmadığınız ve size “kestirme” olarak sunulan link ve çözümlerden lütfen uzak durun.

KYK Wi-Fi Modem Ağları İle İlgili Diğer Sorunlar ve Çözümleri

Üniversite yurtları dahilinde sunulan kablosuz internet bağlantısı, yurt öğrencileri tarafından kullanılırlar. GSB WiFi çıkışbağlantısı ile ilgili sık yaşanan sorunları sizler için sıralayarak, çözüm önerileri maddelerini sizlere sunuyoruz.

GSB İnternet Hızı Düşük veya Zayıf

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, üniversite öğrenci yurtları için yurt modemi ile sunulan kablosuz internet bağlantısı hizmeti, kimi zaman çeşitli sorunlar yaşatabilir. GSB internet hızı yavaş ise, modem ile internet kullanan cihazınız arasında Wi – Fi sinyallerini engelleyen unsurları azaltabilir ya da internet sağlayıcınızı değiştirebilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış ve “Yurt İnternet Hesabını Kapatma”

GSB kablosuz bağlantı, öğrencilerin üniversite yurdundan ayrılması halinde kapatılabilir. Bu durumda, tıpkı başlangıçta olduğu gibi, yurt yönetimi ile iletişime geçerek internetinizi tamamen kapatabilirsiniz. Bu arada, GSB WiFi kapatmak ile “çıkış” aynı şeyler değildir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin KYK WiFi Bağlantısı Rehberi

Yabancı uyruklu olup, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve devletin üniversite yurtlarında kalan öğrenciler, kablosuz modem ağına bağlantı açtırırken ön – tanımlı şifre kullanırlar. Ancak bu kişiler bir TC. Kimlik No. Sahibi olmadıklarından, pasaport numaralarını girebilirler.

GSB WiFi Şifresi Değiştirme

KYK WiFi şifresini değiştirmek için sizlerle paylaştığımız linke tıklayabilir ve şifre değiştirme işlemini yapabilir veya e-devlet üzerinden “ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri” sekmesini kullanabilirsiniz. E-devlet işlemleri için kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz gerekli olabilir.

https://wifi.kyk.gov.tr

https://giris.turkiye.gov.tr/

KYK İnternet Şifremi Unuttum

Bu durumda, üniversite yurdu dahilindeki görevli memur ile iletişime geçerek, sorununuz konusunda yardım talep ediniz.

KYK WiFi Kullanımı Paylaşımı

Yurt interneti ile sizlere sunulan giriş şifresi ve gerekli kimlik numarasını, üniversite yurdundan veya dışarıdan kimseyle paylaşmamanız önerilmektedir.

Yurt İnterneti Şifresi: Ücret / Kota

GSB interneti olarak da bilinen internet hizmeti, tamamen ücretsizdir. Bu nedenle hizmetin tam adı “ücretsiz yurt interneti” olarak bilinir. İnternet hizmetinde kota sınırlaması, şifre yenileme – şifre alma ya da yurt internetinden çıkma gibi işlemler için öğrencilerden ücret talep edilmez.

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi veya diğer bir adıyla KYK Wifi kablosuz internet bağlantısı, KYK yurtlarında oturan üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği bir internet hizmetidir. KYK yani “Kredi ve Yurtlar Kurumu” yurdunda kalıyorsanız ve kablosuz internet (Wi – Fi) bağlantısına ihtiyacınız varsa, kablosuz internet erişimi kullanan bir elektronik cihaz sayesinde, çok basit bir şekilde Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan hizmet, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üniversite yurtlarına sunulduğu için, GSB Wifi / GSB Wi – Fi veya GSB (Gençlik ve Spor Bakanlığı) yurt interneti gibi isimlerle de anılır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Wi-Fi (GSB Wi-Fi), bugün üniversite gençliğinin en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden birisi olan kablosuz internet erişimini öğrencilerle buluşturan hizmete verilen isimdir.

KYK Wifi Bağlantı Hizmetini Kimler Kullanabilir?

Kredi Yurtlar Kurumu Wifi bağlantısından faydalanmak için, ilk olarak bir üniversite öğrencisi olmanız gerekir. Günümüzde çeşitli nedenlerden gençler ülkemizin farklı illerinde fakülte eğitimi alırlar. Öğrencilerin barınma ihtiyaçları T.C. Devleti’nin KYK Yurtları tarafından sağlanır. KYK Yurtlarında barınan öğrencilerin internet bağlantı ihtiyaçları ise, GSB’nin öğrencilere sunduğu Wi-Fi hizmeti üzerinden gerçekleştrilir.

KYK Wifi Girişi Nasıl Sağlanır?

KYK Wifi girişi veya KYK Wifi kurulumu üniversitelerin farklı fakültelerinde eğitim gören gençler için kolaylaştırılmış birkaç adımı içerir. İlk olarak, KYK Wi-Fi bağlantısından sadece öğrencinin barındığı yurt tarafından sunulan bir kablosuz internet hizmeti olduğunu unutmamanız gerekir. Yani herhangi bir kişi veya kurum, GSB WiFi kablosuz internet bağlantısından faydalanamaz. Sizlere, KYK Wifi bağlantısı giriş / WiFi girişi konusundan ve adımlarından söz ettiğimizde, bunu kendiniz de görebileceksiniz.

GSB Wifi girişi için ilk olarak bir KYK yurdunda ikamet ediyor olmanız gerekiyor. Sonrasında, yurt idaresine müracaat etmeniz gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı kablosuz internet müracaatı sonrasında sizlere önceden tanımlanmış (ön-tanımlı) bir şifre verilir. Daha sonra herhangi bir ek yazılım, donanım gerekmeden üniversite yurdu internet bağlantısından faydalanabilirsiniz. KYK yurt modemine bağlanmak ve GSB kablosuz internet bağlantısından faydalanmak için neler yapmanız gerektiğinden detaylı olarak aşağıda söz ettik.

KYK WiFi Girişi Adımları Nelerdir?

KYK WiFi modem girişi ve kablosuz internet bağlantısına erişim için ilk olarak barınmakta olduğunuz KYK yurduna müracaat etmelisiniz. Sonrasında, imzaladığınız sözleşme sonrasında GSB WiFi kurulum işlemini gerçekleştirmeye hak kazanırsınız. KYK yurdu tarafından sonrasında sizlere bir şifre verilir.

GSB WiFi erişimi, KYK yurtları dahilinde barınan tüm öğrencilerin faydalandığı ücretsiz bir kablosuz internet erişimidir. Sunulan her halka açık / genel kablosuz modem hizmetinde olduğu gibi, cihazınızdan açtığınız doğrulama ekranına bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekiyor.

Günümüzde sadece üniversite yurdu için değil, kablosuz internet hizmetinin sunulduğu her toplu kullanım alanında benzer bir süreç ile karşı karşıya kalırsınız. Ancak KYK WiFi giriş için birkaç şeyi farklı şekilde yapmalısınız.

GSB kablosuz öğrenci interneti girişi için açılan doğrulama ekrandaki “kullanıcı adı” kısmına T.C. Kimlik No girmeniz gerekiyor. Şifre kısmına ise, yurt müdürlüğü tarafından size verilen ön tanımlı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

KYK Kablosuz İnternet Erişimi Adımları:

 • Bir Üniversite Öğrencisi Olmalı ve KYK Yurdunda Barınıyor Olmalısınız.
 • Hizmet, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Öğrencilere Ücretsiz Olarak Sunulur, Kota Sınırlaması Yoktur.
 • Ikamet Ettiğiniz KYK Öğrenci Yurduna, “KYK WiFi” yani “Üniversite Yurdu Wi-Fi Bağlantısı” için Müracaat Etmelisiniz.
 • KYK Wi-Fi Müracaatı Sonrasında Sözleşmeyi İmzalamalısınız. Bu Adımın Sonrasında Sizlere “Ön Tanımlı” Bir Şifre Verilir.
 • İnternet Bağlantısı Özelliği Taşıyan Cihazınızdan Giriş Yapacağızda, Doğrulama Ekranına TC Kimlik No ve Ön Tanımlı Şifre Girilmelidir.
 • Çoğu Öğrenciye, İlk Aşamada Ön Tanımlı Şifreyi Değiştirmeleri Önerilir; Şifrenin Nasıl Belirlenmesi Gerektiğinden Yukarıda Söz Ettik. Doğrulama Ekranında Kullanıcı Adınızı Değiştirmeye İhtiyaç Yoktur.

KYK Kablosuz İnternet Girişi İçin Şifre Belirleme Nasıl Yapılır?

KYK modemi kablosuz bağlantı ağına erişim sağladıktan sonra, sadece şifrenizi değiştirmeniz genellikle önerilir. Yeni şifre belirlerken, güvenlik için sık sık tavsiye edilen şekilde şifrenizin 6 ilâ 10 karakter olmasına ve güvenlik için, şifrenizde bir adet küçük harf, bir adet büyük harf, bir adet harf içermesine dikkat edin. Bununla beraber, şifre için “Türkçe Karakterler” olarak bilinen “ş,ü,ö,ğ,ı” harflerini veya “$” gibi özel karakter / sembol içermemesine dikkat etmelisiniz.

KYK WiFi Ağı Çıkışı Nasıl Yapılır?

KYK Wifi çıkış veya KYK WiFi çıkış, özellikle devlet yurdu sınırları içinde bulunan öğrencilerin en çok şikâyet ettikleri konulardan birisidir. Genellikle yurt öğrencilerin, GSB Wi-Fi Bağlantısı ile işleri bittiğinde, kablosuz internet bağlantısını sonlandırmaları beklenir. Bununla beraber, kimi zaman KYK Wi-Fi ağından çıkış, bazen zor bir işlem olabilir.

KYK WiFi Çıkış İşlemi

KYK WiFi internet bağlantısını kapatmak için, internete bağlandığınız cihazın “bağlantılar” kısmından internet bağlantısını bulup sonlandırmanız gerekir. Normal şartlar altında, bir sorun yaşamazsınız ve bu işlem sonrasında başka bir internet bağlantısı kullanarak internete girmeye devam edebilir veya bir süre internet bağlantısından uzak kalmak isteyebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerekte işlemleri yapabilirsiniz :

kyk wifi çıkış

https://wifi.kyk.gov.tr/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.