laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Microsoft’un Ücretsiz Xbox Oyunlarında Reklam Alanı Satmak İstediği Söyleniyor

Microsoft’un Ücretsiz Xbox Oyunlarında Reklam Alanı Satmak İstediği Söyleniyor
16.04.2022
198
A+
A-

Oyun içi reklamlardan heyecan duymayabilirsiniz, ancak yakında daha fazlasını görebilirsiniz. Microsoft’un pazarlamacılarının ücretsiz Xbox oyunlarına reklam yerleştirmesine yardımcı olacak bir program geliştirdiğini iddia ediliyor. Şirketler, sanal reklam panolarında yer açmak için bir reklam envanterinden satın alabilecek. Bunun karakter görünümlerini mi yoksa video rulolarını mı kapsayacağı belli değil, ancak görünüşe göre Microsoft, reklamları oyunu kesintiye uğratmayacak markalarla sınırlamak için bir “özel pazar yeri” hazırlıyor.

Microsoft’un hkataloğu oluşturacak ve yerleştirme konusunda işbirliği yapacak reklam teknolojisi firmalarını belirlediği bildiriliyor. Program üçüncü çeyrekte (yani yaz) başlayabileceğinden, ilk çıkış uzun sürmeyebilir.

Şirket, planları onaylamayı veya reddetmeyi reddetti. Bir sözcü, Insider’a yaptığı açıklamada, Microsoft’un geliştiriciler ve oyuncular için sürekli olarak “deneyimi iyileştirmeye” çalıştığını, ancak “paylaşacak başka bir şeyinin” olmadığını söyledi.

Program, gerçek dünya ürünlerinin reklamlarının kurgusal evrenlerde yollarını bulması konusunda endişelenen oyuncuları sıralayabilir. Ancak, oynaması ücretsiz oyunlara odaklanmak çok önemli olabilir. Bu, geliştiricilerin dış görünümler ve sezon geçişleri gibi ücretli içeriğe çok fazla eğilmeden ücretsiz oyunlardan para kazanmalarına yardımcı olabilir. Bu da yaratıcıları PlayStation veya Switch için inşa etmek yerine Xbox merkezli oyunlar yapmaya ikna edebilir.


Kaynak : Engadget

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.