laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Ödül Avcılığı Programı Siber Güvenliğine Katkısı Nedir?

Ödül Avcılığı Programı Siber Güvenliğine Katkısı Nedir?
16.05.2022
417
A+
A-

Ödül avcılığı, beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarının siber güvenliği sağlamak için kullandıkları yöntemdir. Pandemiyle ilişkili giderek çoğalan hacker saldırıları, CEO’lar için en önemli önceliktir. Sıklıkla kurumsal ve e-ticaret sitelerine düzenledikleri siber saldırılar hem markaya hem de imaja ciddi zararlar verebilmektedir. Siber saldırıları önlemek için web sitelerinin ve uygulamaların oldukça güvenli olması gerekir.

Siber Saldırı Ne Demektir?

Siber saldırılar, bir web sitesine veya markaya zarar vermeyi amaçlayan web sitesi güvenlik duvarlarına yapılan saldırılardır. Siber güvenlik saldırıları, verileri çalabilen ve markanızın itibarına zarar verebilen fidye yazılımlarıdır. Bir web sitesini doğrudan kapatmayı amaçlayan saldırılar, veritabanını doğrudan bozabilir veya şifreleyebilir, web sitesinin kod sistemini tahrip edebilir ve onu kullanılamaz hale getirebilir. Ayrıca siber güvenlik saldırıları web sitesine zarar vermek için virüs uyarıları göndermekte veya kullanıcıların özel bilgilerine saldırmaktadır.

Siber Saldırılarından Nasıl Korunur?

Günümüzde web sitesi ve e-ticaret siteleri siber güvenlik konusunda endişe duyması anlaşılabilir bir durumdur. Site güvenlik duvarları saldırılarla zayıflıyor, ancak ziyaretçi sayısının arttığı zamanda düşüklük gösteriyor. Bu sebeple genellikle güvenlik duvarlarını güçlendirmek ve güvenlik açıklarını düzeltilmesi gerekir. Bir siber saldırıya karşı yapabileceğiniz ilk şey güçlü bir güvenlik duvarı oluşturmaktır. Siber saldırılar, her türde web sitesi için büyük sorunlara neden olabilir. Sistemdeki küçük kusurlar bile, bilgisayar korsanlarının veri tabanınıza girmesini kolaylaştıran faktördür.

Ödül Avcılığı Siber Güvenliğe Nasıl Fayda Sağlar?

Ödül avcılığı programları, son senelerde popülaritesini artırdı. Web sitesindeki sorunları belirlemeye ve çözmeye odaklanan beyaz şapkalı hacker topluluğu, web sitesinin veri tabanını bozmadan sorunların çözülmesine yardımcı olur. Deneyimli bir yazılım ekibi tarafından yapılan incelemenin ardından web sitesinde siber güvenlik açıkları tespit edilir ve hemen onarım çalışmaları başlatılır. Web sitenizde siber güvenliğin sağlanması markanızın itibarını artıracak ve müşterilerinizi ve ziyaretçilerinizi web sitenizde güvenli bir şekilde ağırlamanızı sağlayacaktır.


BugBounter’le Analiz Süreci

BugBounter ekibi proje bazlı çalışarak, kötü niyetli hackerlar tarafından web sitelerinde veya web/mobil tabanlı uygulamalarda güvenlik açıklarının tespit edilip raporlanmasına odaklanmaktadır. Bir veritabanına girmek için bir marka veya web sitesinde kötü niyetli bir bilgisayar korsanını taklit etmeye çalışıyor ve sistemde bulunan güvenlik açıklarının her birini BugBounter’a bildiriyor. BugBounter’ın doğrulama ekibi, güvenlik açığını araştırdıktan sonra, onaylanan raporu bir rapora dönüştürür ve müşteriye gönderir. Ardından analiz süreci başlar.

Hangi Şirketler BugBounter’dan Yardım Alıyor?

Veri tabanlarına, web/mobil uygulamalara ve API altyapısına sahip web sitesi sahipleri, BugBounter ekibindeki deneyimli araştırmacıların desteğinden yararlanabilir. Siber güvenliğin yaygın olarak desteklendiği alanlar şunlardır: Şirket web sitesi. E-ticaret tabanlı web sitesi. İnternet ve mobil bankacılık siteleri. Tatil, ticaret ve rezervasyon sitesi. Havayolları, telekomünikasyon, perakende ve ulaşım web siteleri üyelik üzerinden işletilmektedir. Tedarik zincirleri, bayi ağları ve acente kanalları aracılığıyla faaliyet gösteren imalat, enerji ve sigorta şirketi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.