laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

RUST OTOMATİK KOŞMA NASIL YAPILIR?

RUST OTOMATİK KOŞMA NASIL YAPILIR?
12.05.2022
1.186
A+
A-

Rust otomatik koşma her oyuncunun sahip olmak istediği oyunlardan bir tanesidir. Rust tamamen hayatta kalma mücadelesine dayalı bir oyundur. Bu oyunda hayatta kalmak için çeşitli savaşlardan ve çeşitli mücadeleden geçilmesi gereklidir. Oyunun en sevilen yönü bu mücadeleye tek çıka bilindiği gibi arkadaşlarla da çıkmak mümkündür.

Mücadele sırasında özellikle savaşlarda hızlı hareket edip koşmak sın derece önemlidir. Hızlı koşma düşmanların saldırılarından daha hızlı bir şekilde kaçmayı sağlarken aynı zaman da harita üzerinde hareket ederken zaman kazanılmasını sağlar. Oyun içerisinde oyuncuların hızlı koşma özelliğini kazanacak bir bölüm yer almaz. Fakat bir yöntem ile hızlı koşma özelliğini elde etmek mümkündür.

RUST Otomatik Koşma Yöntemi

Oyun içerinde Rust otomatik koşma özelliğinin yer almaması oyuncuların farklı alternatif yollar aramasına sebep olmuştur. Yapılan ve üretilen yöntemler sonucunda herkeste işe yarayan hızlı koşma yöntemi bulunmuştur. Aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek Rust oyununda otomatik koşma özelliği kazanılabilir.

  • Oyuna giriş yapılır
  • Oyunun içerinde harita üzerinde gezilirken F1 tuşuna tıklanır
  • Çıkan ekranın alt kısmına Bind q forward ;sprint yazılır
  • Enter tuşuna tıklanır

Oyun içine dönüldüğünde karakterin otomatik olarak koştuğu gözükür. Bundan sonra oyun içinde klavyeden q tuşuna basıldığında oyuncunun oyun içi karakteri otomatik olarak koşmaya başlar. Otomatik olarak koşmayı durmak istendiği zaman Shift tuşu tıklanır. Böylelikle oyuncular sadece tek bir tuşla otomatik olarak koşma ve durdurma yapabilmektedirler.


Otomatik Koşmanın Getirdiği Avantajlar

Rust otomatik koşma özelliği oyuncunun oyun içinde fazla efor sağlamasını önlemektir. Oyun içinde böyle bir özelliğin yer almaması diğer oyuncuların bu yöntemi bilmemesine sebep olmaktadır. Bu yöntemi bilen oyuncular diğer bilmeyen oyunculara oranla oyun içinde mutlaka üstünlük yakalayacaktır. Otomatik koşmanın oyuncuya kattığı özellikler şöyledir;

  • Rahip oyunculara göre bir tık daha özelliğe sahip olmak
  • Otomatik koşarken ateş etme sırasında sadece ateş etme tuşuna basmak
  • Koşma devam ederken oyuncunun başka işlemleri rahatlıkla yapabilmesi
  • Düşmana karşı avantaj yakalama

Bu ve daha fazla avantaja sahip olmak bu yöntem ile artık çok kolay hale gelmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.