laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Samsung Ekranlarının Maliyeti Neden Yüksek?

Samsung Ekranlarının Maliyeti Neden Yüksek?
20.05.2022
1.075
A+
A-

Samsung Ekranlarının Maliyeti Neden Yüksek?

Telefon fiyatlarının son derece hızlı bir şekilde arttığı bugünlerde telefon parçalarını da fiyatları aynı orantıda artış gösteriyor. Özellikle Samsung telefonların ekranlarını fiyatları gerçekten dudak uçuklatıyor. Peki, Samsung telefonların ekranları neden bu kadar pahalı? 2022 yılında Samsung telefon ekranı değişimi ne kadar bir ücrete yapılıyor? Merak edilen tüm detayları sizlere aktaralım.

Samsung Telefon Ekranlarının Pahalı Olma Nedenleri

 Samsung telefon ekranları pahalı olmasının altında elbette birden fazla neden bulunuyor. Özellikle pandemi döneminde teknolojik aletlerin üretimi de ciddi bir yavaşlama olmuş bu da telefon ekranlarına ve diğer parçalara ciddi bir zammın gelmesine neden olmuştu. Elbette sadece pandemi süreci telefon ekranlarının pahalı olmasına etken değildi.

Sınırlı Stok:


 Samsung’a ait olan parçaların tamamı Samsung tarafından üretilmektedir. Bu nedenle de ek bir üretici ya da farklı bir şekilde üretim söz konusu değildir. Samsung’ta bu nedenle üretim konusunda sınırı stoklar belirler ve buna göre üretim gerçekleştirir. Çok fazla Samsung ekranlarının üretilmemesi ciddi oranda fiyatın yukarı çıkmasına neden olur.

Ekran Teknolojisi:

 Samsung ekranlarında son derece gelişmiş bir teknoloji kullanılmaktadır.  Samsung ekranlarında OLED ve AMOLED teknolojisini kullanır. Bu nedenle de ekranların üretimi oldukça zorludur. Her ne kadar çok kaliteli ekranlar olsa da üretimlerinin maliyetli olmasa da daha az üretilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle Samsung ekranlarının pahalı olmasındaki nedenlerin başında ekran teknolojisinin gelişmiş olması da geliyor.


 Ekran ile Gelen Yan Parçalar:

Samsung ekranlarının üstünde birden fazla fonksiyon bulunan parça vardır. Bu nedenle de ekranı değişmesi diğer parçalarında değişmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle de fiyatın ciddi oranda değişiklik gösterdiğini ve son dönemde Samsung ekran fiyatlarının arttığını söyleyebiliriz.

Samsung model telefonlarda cam ve ekran birbirine son derece sıkı bir şekilde bağlanır. Bu nedenle cama gelecek bir temas ekranında zarar görmesine neden olacağı için her ikisini de değişmesi olasıdır. Bu gibi durumlarda da fiyatını daha fazla artacağını belirtmek gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.