laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Samsung Pil Ömrü Uzatma

Samsung Pil Ömrü Uzatma
15.05.2022
0
A+
A-

Samsung Pil Ömrü Uzatma

Yeni Galaxy Note serilerinin büyük kısmı oldukça iyi bir bataryaya sahip. Bu sayede Akıllı telefonlarda batarya ve pil sorunu da bu cihazlarla çözülmüş oluyor. Özellikle yoğun çalışan ve sık sık cihazları şarj etme durumu olmayan kişiler için yeni Galaxy Note serileri oldukça ideal bir çözüm olacaktır. Bu yazımızda yeni Galaxy serisinin pil ömrünü uzatabilecek önemli konuları sizler için araştırdık.

Yazımızın devamında alt başlıklar halinde yeni Galaxy Note serisine ait olan cihazların pil ömrü nasıl daha fazla uzatabilirsiniz anlayacaksınız. Basit ancak telefonun özelliklerini kullanarak pil ömrünü ciddi oranda arttırmak mümkün olabiliyor.

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin​

Pil ömrünü uzatmak için kesinlikle kullanmadığınız uygulamalar ile vedalaşın. Her ne kadar uygulamalar aktif olarak kullanılmadığı dönemlerde pil ömrünü azaltıyor gibi görünse de hiç de öyle değil. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları tamamını silmek hem pil ömrünü hem de bataryanın ömrünü ciddi oranda arttıracaktır. Bu sayede 24 saatlik kullanımda tek bir kerelik şarj ile günü geçirebilirsiniz.


Güç Tasarrufu Modunu Aktif Edin

Özellikle telefonunuzda çok sayıda uygulama varsa ve bu uygulamalardan vazgeçemiyorsanız tek bir hamle ile daha fazla pil ömrüne sahip olabilirsiniz. Güç tasarrufu modunu aktif ettiğiniz andan itibaren telefonunuz daha yavaş bir şekilde çalışacak, ancak daha uzun süre kullanım sağlayacaktır. Özellikle dışarıda çalışanlar ya da seyahat esnasında olanlar için güç tasarrufu modunu aktif etmek hayat kurtarıcı olacaktır.

Basit Adımlar Atın


Galaxy Note telefonunda batarya tüketimini optimize etmek isterseniz bunun için bir seçenek bulunuyor. WQHD+ ekran çözünürlüğünü devre dışı bırakarak batarya tüketimini optimize etmiş olursunuz. Bu sayede daha rahat bir pil kullanımı gerçekleşmektedir.

Her zaman açık ekran özelliğini de devre dışı bırakarak pil kullanımı da ciddi oranda azaltabilirsiniz. Özellikle telefonunuzu rahat bir şekilde şarj edemediğiniz dönemlerde her zaman açık ekran özelliğini kapatmak ideal bir tercih olacaktır. Ayarlar>Kilit Ekranı kısmına Girin ve bu özelliği kapatın.

Daha fazla faydalı bilgi bulmak ve yeni çıkan telefon, tabletleri incelemek, yorumlarını görmek, oyun ve uygulamalar hakkında bilgi almak için mobil teknoloji haberleri sayfamızı ziyaret ediniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.