laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Samsung’un 2022 TV Programında Herkes İçin bir şeyler var – QN900B

Samsung’un 2022 TV Programında Herkes İçin bir şeyler var – QN900B
05.04.2022
268
A+
A-

Samsung , pandemi nedeniyle şu ana kadar bizzat kontrol edemediğimiz 2022 TV’lerinin tümünü CES’te duyurmuştu . Samsung, 30’dan fazla yeni setinin tamamını New York’taki amiral gemisi mağazasına getirmemiş olsa da, gördüğüm kadarıyla Samsung’un en yeni büyük ekran serisi hakkında beğenilecek çok şey var.

Samsung portföyünün en önemli parçası, şüphesiz, şirketin Neo QLED 8K ailesinin en önemli parçası olan yeni QN900B’dir . 2022 için Samsung, hem parlak hem de karanlık sahnelerde resim ayrıntılarını iyileştirmek için 14 bit HDR eşleme (geçen yılki modellerde 12 bit eşlemeden daha yüksek) ekledi. Bu devasa 7.680 x 4.320 çözünürlükle birleştirildiğinde, TV ciddi anlamda keskin görünüyor.

Ancak en umut verici yükseltmeler, şirketin görüntü kalitesini daha da optimize etmek için gösterilen içeriği analiz edebileceğini söylediği güncellenmiş bir Neural Quantum işlemcisi de dahil olmak üzere, camın arkasında Samsung’un yaptığı değişiklikler olabilir. Sese gelince, QN900B ayrıca Object Tracking Sound Pro ile Dolby Atmos özelliğine sahip yeni bir 90W 6.2.4 kanal hoparlör kurulumuna sahip. Bu, TV’nin sesleri ve sesleri ekranda göründükleri yere göre ayarlamasına ve ekstra bir daldırma düzeyi eklemesine olanak tanır.

Bir oyuncu olarak, Samsung’un Oyun Merkezinde yerleşik olarak bulunan Google Stadia ve NVIDIA GeForce Now gibi oyun akışı hizmetleri için geliştirilmiş desteğe ek olarak, QN900B (4K QN95B ve QN90B ile birlikte ) ayrıca yenilemeyi destekleyen bir HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip olmasını gerçekten seviyorum. 144Hz’e kadar hızlar (120Hz’den yukarı). Bu arada, Samsung’un Q80B ve sonraki tüm yeni TV’leri, 120 Hz girişleri destekleyen dört HDMI 2.1 bağlantı noktasıyla standart olarak gelecek. Bu, Xbox Series X, PS5 veya TV’ye bağlamış olabileceğiniz oyun bilgisayarları için mümkün olan en iyi görüntü kalitesini elde ettiğinizden emin olmak için sürekli olarak kablolarınızla uğraşmanız gerekmediği anlamına gelir. Bu, yalnızca 120 Hz girişleri destekleyen tek bir bağlantı noktasına sahip iki yaşındaki TV’me kıyasla büyük bir yaşam kalitesi yükseltmesi anlamına geliyor


QN900B’nin neredeyse var olmayan çerçevelere sahip tasarımından da bahsetmek istiyorum. Özellikle daha ince tabanıyla TV gerçekten her şeyin havada süzüldüğü izlenimini veriyor. Hatta Samsung, TV’nin çerçevelerinin kenarlarını fırçalanmış metal kaplama ve kaygan görünen ancak dikkat dağıtmayan desenli kesikler ile ince ayar yaptı. Ne yazık ki, en küçük 65 inç modeli 5.000 dolardan başlayan fiyatlarla, Samsung’un en yeni 8K TV’leri ucuz değil. Neyse ki, 8K’yı umursamıyorsanız (ki bu çok anlaşılır), Samsung’un Neo QLED 4K QN85B’si 55 inçlik bir model için sadece 1.500 dolardan başlıyor.

Kaynak : Engadget


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.