laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Telefon Meşgulken Arayanı Görme
27.06.2022
0
A+
A-

Günümüzde iletişim oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor ve insanlar her an iletişimin içerisinde olmak istiyor. Bu nedenle meşgulken bile bizleri arayan kişileri görmek istiyoruz. Özellikle cep telefonu ile konuşurken ya da farklı bir uygulama içerisindeyken o an bizi kimlerin aradığını görmek istiyoruz. Bunu ise günümüz teknolojisinde yapılması son derece basit. Sizlere bu yazımızda telefon meşgulken arayanı görme Nasıl yapılıyor? Adım adım anlatacağız. 

Her Telefon modeline göre farklı şekilde ayarlar gerçekleştirilerek telefonla meşgul olduğunuz zamanlarda sizleri arayan kişileri görebilirsiniz. İOS ve Android cihazlarda tamamen farklı bir şekilde yapılan bu değişiklik sayesinde artık meşgul olsanız bile sizi aramış olan kişileri rahatlıkla görebileceksiniz.

Çağrı Bekletme Nedir?

Çağrı bekletme özelliği siz telefonla başkasıyla konuşurken sizi arayan kişiye gönderilen bir mesaj anlamına gelmektedir. Bu sayede karşı taraf sizin başkasıyla konuştuğunuzu anlar ve size de bir sinyal gönderilir. Sizler de direkt olarak o kişiyle anında bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Yani telefonla konuştuğunuz esnada sizi başkası ararsa çağrıyı bekletme özelliği sayesinde aktif konuşmasını konuşmanızı sonlandırdıktan sonra sizi arayan kişiyi hatta alabilirsiniz. Size gelecek sinyal doğrultusunda telefon ile konuşurken arayanı görme Samsung yapma şansına da sahip olacaksınız.


Android Cihazlarda Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Android cihazlarda telefon ile meşgulken ve konuşma esnasında arayan kişileri görebilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan adımları takip edin. Android telefonların tam anında ve telefon meşgulken arayanı görme Huawei yapabileceğinizi de hatırlatalım.

  • Telefonunuzun rehber alanına gelin ve ekranın sağ üst kısmında “Daha Fazla” seçeneğine basın.
  • Açılan menüde “Ayarlar” kısmına basın.
  • Arama ayarları sayfasında “Diğer Ayarlar” butonuna basın. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada “Arama Bekletme” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği aktif edin.

Yukarıda yer alan adımları tamamladıktan sonra telefonda konuşma esnasında iken arayan kişileri görebilirsiniz. Bu sayede arayan kişilere bir mesaj gidecek. Başkası ile görüşme gerçekleştirdiğiniz o kişi tarafından bilinecek. Size de bir sinyal gelecek ve arayan kişileri anlık olarak görebileceksiniz telefon ile konuşurken arayanı görme Xiaomi adımları içinde yukarıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

İOS Cihazlarda Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Arayanı görme Android iOS cihazlarda benzer olsa da birbirinden tamamen farklı işletim sistemi ile çalışan cihazların ufak ayrıntılarla birbirinden ayrıldığını söylememiz gerekiyor.


Özellikle birçok insan telefon meşgulken arayanı görme iphone nasıl yapılıyor? Merak ediliyor. Hemen aşağıda telefon ile konuşurken başkası aradığı zaman bu kişileri nasıl görebileceğiniz adım adım takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Tüm iPhone cihazlarda geçerli olan bu özellik sayesinde anlık olarak arayan kişileri tespit edebileceksiniz.

  • Telefonun “Ayarlar” kısmına giriş yapın
  • Daha sonra “Telefon” kısmına basın
  • “Arama Bekletme” sayfasına geçiş yapın ve bu özelliği aktif edin

IOS cihazlarınızda telefon meşgulken arayanı görme işlemleri için yukarıda yer alan adamları takip etmeniz gerekmektedir. Tüm iOS cihazlarda geçerli olan bu özellik sayesinde sizler de telefonla görüşme esnasında iken arayan kişileri görebilirsiniz. Yalnızca birkaç dakika ayırarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kod Tuşlayarak Çağrı Bekletme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gelen çağrıyı görmenin bir diğer yolu ise kod yazarak çağrı bekletmedir.  Bu sayede telefonla görüşme esnasında iken arayan insanları görebileceksiniz. Telefonunuzun arama ekranına  *43# bu kodu yazdığınız zaman ve arama tuşuna bastığınız zaman çağrı bekletme aktif hale getireceksiniz. Çağrı bekletme servisini devre dışı bırakmak istediğiniz de ise #43# arama yapmanız yeterli olacaktır.

Video anlatımada göz atmanızı öneririz ;

telefon meşgulken gelen aramayı görme
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.