laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma [Pratik Çözümler]

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma [Pratik Çözümler]
04.07.2022
0
A+
A-

Telefondan bilgisayara fotoğraf atma birçok alternatif yöntemi var. Farklı cihazlarda telefondan bilgisayara fotoğrafların aktarılması bazen sorun çıkarsa da sizlere verdiğimiz tavsiyeler doğrultusunda yapabilirsiniz. İşlemler ile birlikte fotoğrafların transferi rahat bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

 İphone telefondan bilgisayara fotoğraf atma ya da Android bir cihaza sahipseniz de Huawei telefondan bilgisayara fotoğraf atma gibi işlemleri yapmanız son derece normaldir. Sizlere hem Android hem de iOS cihazlarda en hızlı şekilde telefondan bilgisayara fotoğraf aktarımı ile alakalı tüm detayları anlatalım. Özellikle de birçok kişi kablo bağlantısı olmadan transferi gerçekleştirmek istiyor. Telefondan bilgisayara fotoğraf atma kablosuz Fotoğraf atma ile alakalı tüm detayları yazı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma USB Kablo ile

En hızlı şekilde fotoğraf atmanın yollarından bir tanesi de USB kablo ile telefondan bilgisayara fotoğraf aktarımı gerçekleştirmektir. Ancak bunun için bir kabloya ihtiyaç duyuluyor. Telefon ile bilgisayar arasında bir bağlantı gerçekleşmesi gerekir. Daha sonrasında telefonunuzda olan fotoğrafları ya da diğer tüm verilerin hepsini bilgisayara aktarma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. USB kablo bağlantısı sayesinde bilgisayardan telefona ya da telefondan bilgisayara veri aktarımı fotoğraf aktarımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Bilgisayara bağlanabilmek için bir bağlantı kablonuzu yoksa telefonunuzun şarj aletini kablosu ile bilgisayar ile aralarında bir bağlantı kurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında eğer ilk kez bağlanıyorsanız telefonunuz ve bilgisayarınızın eşleşebilmesi için bilgisayarınızın gerekli olan driverlar yüklenmesini bekleyin.


 Bu yükleme işlemlerini hemen ardından USB kablonuzu ile bağlantı gerçekleşecektir. Bilgisayarın masaüstünde “Bilgisayarım” kısmına girdiğiniz zaman telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını yapıldığını göreceksiniz. Daha sonrasında veri aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bluetooth ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Bluetooth ile telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma biraz demode kalsa da hala kullanılabilen yöntemlerden bir tanesidir. Hem bilgisayarda hem de telefonda Bluetooth aktif ettikten sonra iki cihazın eşleşmesini sağlamak ve daha sonrasında veri transferini gerçekleştirmek gerekiyor. Bluetooth ile telefondan bilgisayara fotoğraflarınız aktarırken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır.  Özellikle çok fazla fotoğraf aktarımı gerçekleştireceksiniz telefonunuzun sabit bir noktada kalması gerekmektedir. Telefonunuza dokunduğunuz anda ya da hareket ettirdiğinizde bağlantı kopacağı için Bluetooth ile telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma işlemlerinde hata olabilir ve tam anlamıyla işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Bulut Depolama ile Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Bulut depolama ile fotoğraf aktarma en kolay ve hızlı şekilde yapılabilecek transferler arasında yer almaktadır. Özellikle “Google Fotoğraflar” kullanıyorsanız bunu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem telefondan bilgisayara hem de bilgisayardan telefona aktarımlar bu sayede oyun hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor.


Özellikle bulut depolama için birçok alternatifin olması kullanıcılar için alternatif oluyor. Bu sayede kablo ile uğraşmadan en hızlı şekilde bulut depolama ile birlikte fotoğraflarınızı hem transfer etme hem de güvenli bir şekilde saklama şansına sahip olabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz fotoğrafları alabileceğiniz gibi tamamını da aktarabilirsiniz.

WhatsApp Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma

WhatsApp ile telefondan bilgisayara fotoğraf aktarımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle fotoğrafların kalitesi çok önemli değilse bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp üzerinden bir arkadaşınıza fotoğrafları göndererek Daha sonrasında WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra bu fotoğrafları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. WhatsApp’a fotoğraf aktarımı son derece hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

 Özellikle de fotoğraflarınızı başka birisini atmak istemiyorsanız kendi numaranızı farklı bir isim ile kaydettikten sonra WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilir ve fotoğraf transferine gerçekleştirebilirsiniz.  Bu sayede fotoğraflarınızı kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan hem hızlı bir şekilde alabilecek hem de bu işlemi birkaç dakika içerisinde alacaksınız. WhatsApp üzerinden fotoğraf gönderme ve almanın herhangi bir sınırı bulunmuyor. Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma Birçok alternatif yöntemle gerçekleştiriliyor.  Sizlere kablolu ve kablosuz olarak fotoğraflarınızı nasıl bilgisayar üzerinden telefona telefon üzerinden bilgisayar atabileceğiniz anlattık.

Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerekte bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.