laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme
25.06.2022
430
A+
A-

Telefonu sürekli kullanıyorsanız ve pek çok işleminizi buradan yapıyorsanız insanların size daima ulaşabilmesi oldukça önemli bir konu olmaktadır. Gün içerisinde onlarca kişiyle görüşme sağlayan insanlar bu konu hakkında özellikle cihazların kendi özelliklerini kullanarak rahat bir deneyim yaşamak istiyorlar. Bu özelliklerden bir tanesi olan Çağrı Bekletme özelliği, bütün modellere göre farklı ayarlanarak çeşitlendirilmiştir.  Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme sıklıkla araştırılıyor.

Görüşme yaparken başka birisinin aramasını görmenize yarayan bu seçenek manuel olarak aktif edilmesi gerekilen bir şeydir. Özellikle Samsung, Xiaomi, Huawei ve iPhone kullanan kullanıcılar oldukça pratik şekilde işlemlerini yapabilmekteler. Bu cihazlarda özelliği aktif hale getirmek için alt başlıkları takip ederek adımları uygulayabilirsiniz.  Telefonla Konuşurken gelen arama her marka modele göre farklı olacağı için kullandığınız telefona göre değişkenlik gösterecektir. Hemen aşağıda yer alan adımları takip ederek sizlerde gelen aramaları görebilirsiniz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme (Samsung, Xiaomi, Huawei, İphone)
Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme (Samsung, Xiaomi, Huawei, İphone)

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Samsung

Samsung telefonunuzda arama halindeyken gelen aramaları görmek için öncelikle cihazınızın ‘’Rehber’’ kısmına giriş yapınız. Burada yer alan ‘’Daha Fazla’’ seçeneğindeki ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklıyoruz. Arama ayarlarından Diğer Ayarlar kısmında bulunan Arama Bekletme butonunu aktif hale getirerek işlemi tamamlayınız.

İşlemlerin tamamı Samsung cihazınızın modeline göre farklılık gösterebilir. Lakin hemen hemen aynı yerlerden çağrı bekletmeyi aktif hale getirebilirsiniz. Özellikle kullanıcılar bu işlem için oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar. Otomatik olarak bir özellik ataması olmadığı için manuel yapılması zor olsa da pratik adımlarla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Xiaomi Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Xiamoi cihazlarda diğer cihazlara göre işlem yapmak biraz daha farklıdır. Telefonla çağrı halindeyken gelen başka bir aramayı görmek istiyorsanız öncelik olarak Ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Sonrasında ‘’Sistem Uygulamaları’’ kısmından ‘’Arama Ayarları’’ seçeneğine girmeniz ve ‘’Arama Bekletme’’ butonunu aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bunun devamında herhangi bir işlem yapmadan istediğiniz gibi bu özellikten faydalanabilirsiniz. Özellikle bu seçeneği farklı yoldan açmak istiyorsanız *#043# tuşlarını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Huawei

Akıllı telefonlarda bir kişiyle görüşürken farklı bir kişiden de aramalar gelmektedir. Huawei özellikle bu alan içerisinde kendi ürettiği sistemi oldukça kolay hale getirmiştir. Bu tür durumlarda karşı tarafa meşgul olduğunuzu bildiren telefon, size de bir çağrı geldiğini gösterir. Huawei telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için öncelikle Ayarlar’a girmeniz gerekiyor. Buradan ‘’Diğer’’ menüsüne giriş yaparak ‘’Arama Bekletme’’ özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Devamında herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan özelliği istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Özelliği aktif hale getirdikten sonra çağrı bekliyor kısmı çalışmıyorsa bunun nedeni SIM kartından dolayıdır. Telefonunuzda iki adet SIM kartı kullanıyorsanız bir diğer karta özelliği tanımlamış olabilirsiniz. Bundan kurtulmak içinse Ayarlar kısmında ki Kart 1 ve 2 bölümünde bulunan Diğer butonuna tıklamanız ve ‘’Çağrı Bekliyor’’ özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.


Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme İphone

iPhone cihazlar diğer Android sistemlere göre biraz daha farklı işlemektedir. Kullanıcılarının rahat bir çağrı deneyimi yaşamalarını isteyen Apple, bunu daha basit bir adım haline getirmeye çalışmış. Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için öncelikle Ayarlar kısmına giriyoruz. Burada bulunan Telefon seçeneğinden Aramayı Bekletme kısmına giriş yapınız. Karşınıza çıkan yerden ‘’Arama Bekletme’’ kısmını sağ tarafa doğru kaydırarak açınız. Eğer ki aktif olduğu halde çalışmıyorsa özelliği kapattıktan sonra tekrar açabilirsiniz.

Apple cihazlarında daha kolay bir kullanım sağlanmasını her zaman ister. iPhone Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme işleminde de özellikle üst paragrafta bahsettiğimiz uzun adımlar yerine daha basit bir işlem yapabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle arama ekranına girerek *43# tuşlarına bastıktan sonra arama özelliği hakkında bilgi alabilir, aktif hale getirebilirsiniz.   Telefonla Konuşurken Gelen aramayı yanıtlama nasıl yapılıyor? Sizlere adım adım anlattık. Android ve iOS cihazlarda farklı olduğu için  telefon modelinize göre işlem yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.