laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Toyota Supra spor otomobile manuel şanzıman seçeneği geliyor

Toyota Supra spor otomobile manuel şanzıman seçeneği geliyor
16.04.2022
264
A+
A-

Aylarca süren söylentilerin ardından Toyota , Supra amiral gemisi spor otomobili için uzun süredir tartışılan bir manuel şanzıman seçeneği sunacağını doğruladı.

Toyota Supra , benzer şekilde konumlandırılmış BMW Z4 ile güç aktarma organlarının ve şasisinin çoğunu paylaşarak 2019’da piyasaya sürüldü .

Ancak tüm Supra modelleri ve teknik olarak aynı BMW Z4’ün tüm versiyonları şu anda sekiz vitesli ZF otomatik şanzıman kullanıyor. Daha da önemlisi, ezeli rakipleri Porsche 718 Cayman GTS ve BMW M2 Competition ve daha genç Toyota GR 86 spor coupé gibi manuel seçenekle sunuluyor.

Firma şunları söyledi: “Toyota Gazoo Racing spor otomobil müşterileri ve hayranları konuştu ve biz dinledik. Tamamen yeni, kişiye özel manuel şanzımana sahip bir Toyota GR Supra yakında geliyor.


Söz konusu yeni vites kutusunun Gazoo Racing’in diğer spor otomobilleri GR 86 ve Toyota GR Yaris tarafından kullanıldığı şekliyle altı vitesli bir parça olduğu düşünülüyor ancak henüz bir tedarikçi belirlenmedi.

Toyota’nın sözcüsü hem dört hem de altı silindirli motorlarla sunup sunmayacağı da doğrulanmadı. BMW, sıralı altı spor otomobilleri olan M2, M3 ve M4 (ikinci ikisi Avrupa’da değil) için yalnızca manuel bir seçenek sunuyor.

Şimdiye kadar Toyota, manuel otomobilin arkada yeni bir kırmızı Supra rozeti ile görsel olarak işaretleneceğini ortaya koyacak kadar ileri gitti ve “hayranlara Gazoo Racing’e daha yakın bir şey sunmak için tasarlandığını” vaat etti. DNA ve sürüş deneyimini geliştirecek”. Önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı verilmesi bekleniyor.


Kaynak : autocar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.