laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Windows 11 Hayatımız Kolaylaştıracak 5 Tane Özelliği

Windows 11 Hayatımız Kolaylaştıracak 5 Tane Özelliği
PC
13.05.2022
242
A+
A-

Hem tasarımsal anlamda hem de işlevsellik anlamında yenilenen Windows 11, 5 Ekim 2021 tarihinde tüm dünyanın kullanımına sunulmuştur. Merakla beklenen ve kullanıcılarına sunduğu işlevsellik anlamındaki yenilikleriyle hayatımıza giren Windows 11, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Özellikle de yaptığı her yeni güncellemeyle beraber cihazlarda meydana gelen yazılımsal hataları gideren bu yeni sürüm, aynı zamanda yeni özellikleri de test ederek bilgisayarlara eklemektedir. Son güncellemesinde de bunu yapan teknoloji devi, kullanıcılarının hayatlarını kurtarmaktadır. Özellikle de Windows 11 yeni sürüm teknoloji sayesinde kullanıcıların hayatlarında Sesli Erişim adı verilen bir kavram ve özellik girmiştir. Sesli komutlar ile tuşlara basabilme imkanı sağlayan bu Sesli Erişim, daha önce ki Windows sürümlerinin hiçbirinde yer almamaktadır. Bununla sınırlı kalmayan Windows 11 sürekli olarak kendini geliştirmeye ve değiştirmeye devam etmektedir. Windows 11’i sürekli olarak geliştirmeye çalışan Microsoft ekibi, her seferinde kullanıcılarına geliştirilmiş bir Windows sürümünü sunmaktadır. Peki Windows 11’in hayatımıza girmesiyle beraber hayatımızı kolaylaştıran yenilikleri nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Windows 11’in Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Tane Özelliği

5 Ekim 2021 tarihinde hayatımıza giren, birçok yeniliğe ve teknolojiye sahip olan Windows 11, Microsoft tarafından kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Yeni özelliklere sahip olan Windows 11 kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak olan yazılımlarla doludur. Peki Windows 11’in kullanıcılarına sunduğu, hayat kolaylaştırıcı beş özelliği nedir?

  1. Akıllı Kopyalama Panosu: Halihazırda Windows 10’da da bulunan akıllı kopyalama panosu, Windows 11 sürümü ile daha da geliştirilmiştir. Windows 11 de yer alan akıllı kopyalama panosu sayesinde kullanıcılar Microsoft Teams ya da Skype üzerinden istedikleri numarayı arayabilme imkanına sahiptir.
  2. Dosya Gezgininde Sekmeler: Windows 11 sürümüyle getirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar tıpkı bir internet tarayıcısını kullanıyormuş gibi birden fazla dosyaya aynı anda ulaşabilmektedir.
  3. Yeni E-Posta Uygulaması: Eskiyen ve kullanıcıların hayatlarını zora sokmayan e-posta uygulamaları yapılan güncellemeler sayesinde, daha güncel ve hayat kurtarıcı özelliklerle donatılmıştır.
  4. Microsoft Teams ve Metaverse: günümüzde artış gösteren Metaverse ve Microsoft Teams uygulamaları da Windows 11’de kendine yer edinmiştir.
  5. Sesli Erişim: Windows 11 de yer alan sesli komutlar sayesinde kullanıcıların, işlemlerini daha hızlı bir şekilde yerine getirilmesi sağlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.