laptop incelemeoyunpcmobilotomobil

Windows 11’den Windows 10 Geçiş Nasıl Olur?

Windows 11’den Windows 10 Geçiş Nasıl Olur?
PC
13.05.2022
252
A+
A-

5 Ekim 2021 yılında tüm dünyanın kullanımına sunulan Windows 11, birçok kullanıcı tarafından merakla beklenmekte olup büyük bir beğeniyle karşılaşmıştır. Bu yeni Windows sürümü kullanıcılarına birçok yeniliği sunmuştur. Tüm dünya genelinde merakla beklenen ve gerçekten büyük beğeni toplayan Windows 11 ise bazı kullanıcılar tarafından beğenilmemiştir. Yeni işletim sistemine getirilen yeni özellikler bazı kullanıcıları tatmin etmemiştir. Windows 11 yeni işletim sistemini beğenmeyen kullanıcıların ise oranı azımsanamayacak kadar çoktur.

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 11 tüm dünyanın kullanımına sunulduktan sonra aynı zamanda Windows 10 kullanan kişilerin ücretsiz bir şekilde Windows 11’e geçmelerine olanak sağlanmıştır. Yeni işletim sistemine geçiş yapan kullanıcılar arasında bazı farklılıklar ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar Windows 11 sürümünü çok severken bazı kullanıcılar gerek yenilenen kullanıcı arayüzüne alışamadığı için gerekse çeşitli uyumsuzluklar ve hatalarla karşılaştıklarını dile getirerek, Windows 11’i beğenmediklerini söylediler. Ücretsiz bir şekilde Windows 11’ geçiş yapan bu kullanıcılar ise tekrardan Windows 10 geçiş yapacaklarını belirttiler. Bu durum üzerine ise kullanıcılar Windows 11 işletim sisteminden Windows 10 işletim sistemine geçiş yollarını araştırmaya başladılar. Peki Windows 11’den Windows 10 geçiş nasıl olur?. Gelin bu sorunun cevabını cevaplayalım.

Windows 11’den Windows 10 İşletim Sistemine Geçiş Nasıl Yapılır?

Windows 11’den memnun kalmayan kullanıcılar için Windows 10 tekrardan geçiş yapabilmek için iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden ilki Windows 11 sürümüne geçiş yaptıktan sonra ilk 10 gün içerisinde gerçekleşen bir durumdur. Peki bu işlem nasıl yapılıyor. Gelin bakalım:


  • Bilgisayarınızı başlattıktan sonra sırasıyla Ayarlar>Sistem>Kurtarma seçeneklerini seçin.
  • Daha sonra açılan ekrandan “Geri Git” seçeneğine tıklayarak Windows 10 işletim sistemine hızlıca geçiş yapın.

Eğer 10 gün içerisinde Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmadıysanız yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Bilgisayarınıza Windows 10 Disk Dosyasını indirin.
  • Disk Dosyasını çalıştırın ve önünüze çıkan tüm lisanları kabul edin.
  • “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” seçeneği karşınıza çıktığında bu seçeneği seçerek, Windows 10 indirme işleminiz başlayacaktır.
  • İndirme işlemi bittikten sonra güncel Windows 10 sürümüne tekrardan geçiş yapabileceksiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.